i5 6400 için 600-1000 TL Ekran Kartı Önerisi

arif3590

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarımın ekran kartı GT 730 düşük seviye bir ekran kartı. PUBG gibi oyunda cok sıkıntı yaşıyorum.
Sistemim:
  • Gigabyte GA-H110M-s2v anakart
  • GT 730 ekran kartı
  • i5 6400 CPU 2.70 GHz işlemci
  • Hyperx 8 GB DDR4 RAM x2 yani 16 GB RAM var.
Benim aklımda GTX 1060 ya da 1050 var. Bir öneri yapar mısınız lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
3GB almaktansa bence 1050Tİ alınabilir. İleride sıkıntılar çıkartıyor. Alt sınır 4GB benim gözümde. 1GB ne farkederki demeyin çünkü ediyor. Önerim 1050Tİ'dir. :)

2GB 1050 alırım tabiiki. Ancak günümüzde alt sınır 4GB olduğunu düşünüyorum. Yani alsın varsın keyfine baksın. Fakat bu keyifin çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Yani oyunlar artık en az 2GB VRAM istiyor ne yazıkki. Benim tercihim 1050Tİ olurdu şahsen.

2GB 1050 alırım tabiiki. Ancak günümüzde alt sınır 4GB olduğunu düşünüyorum. Yani alsın varsın keyfine baksın. Fakat bu keyifin çok uzun süreceğini düşünmüyorum. Yani oyunlar artık en az 2GB VRAM istiyor ne yazıkki. Benim tercihim 1050Tİ olurdu şahsen.
Dostum performansı yüksek olur ve 4 GB isterse birazını da RAM'den kullanır.

Hala VRAM'den yorum yapanlar varmış...

GTX 1060 3 GB her konuda GTX 1050 Ti'ı geçer, hatta ezer geçer. VRAM'e takılmayın, sisteme 16 GB RAM alacaksanız zaten VRAM normal RAM'den yardım alır.

GTX 1060 3 GB tercih edilmeli. VRAM'i az diye bir alt mimariye geçmek gayet mantıksız...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı