i5 6400 Sistem CS:GO ani FPS düşüşü

Ruleyz

Hectopat
Selam hocalarım,
  • Z170X - Gaming 7 eu.
  • i5 6400.
  • 16 GB RAM.
  • 700 Watt PSU.
  • ASUS 1050 Ti Dual.
Bilgisayarıma format attıktan sonra bu sistemde CS:GO oynarken FPS'im 200'den 300'e çıkıp geri düşüyor. Bu yüzden drop yiyorum oyunda. Kullandığım monitör ise 60 Hz Gaming olmayan bir monitör.

Sizce sorunun kaynağı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam hocalarım,
  • Z170X - Gaming 7 eu.
  • i5 6400.
  • 16 GB RAM.
  • 700 Watt PSU.
  • ASUS 1050 Ti Dual.
Bilgisayarıma format attıktan sonra bu sistemde CS:GO oynarken FPS'im 200'den 300'e çıkıp geri düşüyor. Bu yüzden drop yiyorum oyunda. Kullandığım monitör ise 60 Hz Gaming olmayan bir monitör.

Sizce sorunun kaynağı nedir?

Format attıkdan sonra ekran kartı sürücülerini kendi sitesi üzerinden kurdunuz mu?

Format attıkdan sonra ekran kartı sürücülerini kendi sitesi üzerinden kurdunuz mu?
Bütün sürücüleri sorunsuz bir şekilde kurdum hocam kurmasam zaten 300 fps'e çıkamaz sistem.
Ekran kartı driverlerinizi güncellediniz mi.
Tüm driverlar güncel hocam sisteme formak attıktan sonra oyun ilk defa 300 - 350 fps gördü ama sabit değil. Bir 300 oluyor bir 250-200 bir 120. Çok dengesiz anlayacağınız. Buda fps dropu yememe sebep oluyor. Ne yapamam gerek ?

FPS hiçbir türlü 100'ün altına düşmüyor sadece 300'den 150'lere düşünce saniyelik bir takılma yaşıyorum çok rahatsız ediyor.

Bu yüzden sabitlemeyi öneriyorum monitör güçlü olmadığı için FPS kare hızına yetişemiyor ve drop yemenize sebep verebiliyor olabilir CS:GO ayarlardan 144 olmazsa 60'a sabitleyin bir deneyin umarım çözülür can sıkıcı bir durum.

Bu yüzden sabitlemeyi öneriyorum monitör güçlü olmadığı için FPS kare hızına yetişemiyor ve drop yemenize sebep verebiliyor olabilir CS:GO ayarlardan 144 olmazsa 60'a sabitleyin bir deneyin umarım çözülür can sıkıcı bir durum.

Hocam garip bir şekilde ayarları CS:GO'nun varsayılan ayarlına çevirince format atmadan önceki haline döndü 160-200 arası gidip geliyor fakat geforce experince'nin önderdiği ayarları yapınca 350'lere çıkıyor ve drop yiyip geri düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

Hocam garip bir şekilde ayarları CS:GO'nun varsayılan ayarlına çevirince format atmadan önceki haline döndü 160-200 arası gidip geliyor fakat GeForce Experince'nin önderdiği ayarları yapınca 350'lere çıkıyor ve drop yiyip geri düşüyor. Bunun sebebi ne olabilir?

GeForce experince oyunlardan Ultra performans almanız için performans dengesini arttırıyor monitörünüz de yüksek HZ değeri olmadığı için GeForce'nin sağladığı performansa yetişemiyor olabilir.

Geri
Yukarı