i5 6400 Sistem için ekran kartı tavsiyesi

melwind

Decapat
Öncelikle merhaba burada yeniyim :)
bilgisayarımın özellikleri:
Anakart: H110M-K.
İşlemci: Intel i5 6400 2.7GHz Turbo 3.2.
Ekran kartı: GT730 2 GB DDR3.
RAM: 4 GB DDR4 Kingston.
Arkadaşlar sizce bu sisteme güncel veya yeni oyunlarda iyi FPS değerleri için neler yapmam lazım tavsiye istiyorum. Özellikle ekran kartı için tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Öncelikle merhaba burada yeniyim :)
bilgisayarımın özellikleri:
Anakart: H110M-K.
İşlemci: Intel i5 6400 2.7GHz Turbo 3.2.
Ekran kartı: GT730 2 GB DDR3.
RAM: 4 GB DDR4 Kingston.
Arkadaşlar sizce bu sisteme güncel veya yeni oyunlarda iyi FPS değerleri için neler yapmam lazım tavsiye istiyorum. Özellikle ekran kartı için tavsiyelerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Bellek olarak çift kanal (8+8) 16 GB'a yükseltmeniz ve ikinci el ya da İncehesap Gaming gecesinden RX570-580 veya GTX1650S gibi bir ekran kartı almanız.

Peki nasıl bir RAM önerirsin önerebileceğin RAM var mı?

Anakartın Max kac MHz destekliyorsa 2 adet 8 GB RAM alabilirsin. Anakartın 2133MHz RAM destekliyor 2 adet 8 GB 2133MHz RAM alabilirsin yanına RX 570 ya da 580'de olabilir ama daha üstünü önermem darboğaz yaşarsın RX 580 bile bir miktar darboğaz yapacak zaten. Sistem özelliklerin de kaç Watt PSU kullandıgını yazmamışssın ekran kartı alırken de PSU'nun besliyip beslemiceğinden emin ol. Başka bir öneri biraz bütçen varsa bu bilgisayarı satıp üzerine bir miktar koyup daha güncel bi sistem de toplayabilirsin.

550w bir psu var diye hatırlıyorum bilgisayarda destekler mi sizce?
Anakartın Max kac MHz destekliyorsa 2 adet 8 GB RAM alabilirsin. Anakartın 2133MHz RAM destekliyor 2 adet 8 GB 2133MHz RAM alabilirsin yanına RX 570 ya da 580'de olabilir ama daha üstünü önermem darboğaz yaşarsın RX 580 bile bir miktar darboğaz yapacak zaten. Sistem özelliklerin de kaç Watt PSU kullandıgını yazmamışssın ekran kartı alırken de PSU'nun besliyip beslemiceğinden emin ol. Başka bir öneri biraz bütçen varsa bu bilgisayarı satıp üzerine bir miktar koyup daha güncel bi sistem de toplayabilirsin.
ve bir de ekran kartı olarak 8gb koyabilir miyim yoksa 4gblık almak mı daha mantıklı son olarak ekran kartının ddr5 olması bir sorun çıkartır mı sistemde

550W bir PSU var diye hatırlıyorum bilgisayarda destekler mi sizce?

Ve bir de ekran kartı olarak 8 GB koyabilir miyim yoksa 4 GB'lık almak mı daha mantıklı son olarak ekran kartının DDR5 olması bir sorun çıkartır mı sistemde.

550W yeterli. Bütçe varsa 8 GB al sorun çıkarmaz.

evet 550wmış fakat aklımda bir soru var 400wluk bir sisteme rx570 8gb takılırsa ne gibi sorunlar çıkarabilir mesela pubg de high ayarlarda kapanma gibi sorunlar yaşanabilir mi
arkadaşımda almayı düşünüyor çünkü onun 400w psu var

evet 550wmış fakat aklımda bir soru var 400wluk bir sisteme rx570 8gb takılırsa ne gibi sorunlar çıkarabilir mesela pubg de high ayarlarda kapanma gibi sorunlar yaşanabilir mi
arkadaşımda almayı düşünüyor çünkü onun 400w psu var
Kalitesiz ve yetersiz bir psu patlayabilir sisteme ciddi zarar verebilir. Kalitesiz ve yetersiz psu ile sistemi çalıştırmak büyük bi risk 2 ay sorun cıkmadan oynarsın 3.ay patlak verir elindeki sistemden de olabilirsin.

Kalitesiz ve yetersiz bir psu patlayabilir sisteme ciddi zarar verebilir. Kalitesiz ve yetersiz psu ile sistemi çalıştırmak büyük bi risk 2 ay sorun cıkmadan oynarsın 3.ay patlak verir elindeki sistemden de olabilirsin.
peki gtx1650 supere ne dersin 4gb fakat güç tüketimi az ve bir de 8gb ram kullanmam bi süreliğine yeterli olur mu daha sonra 16 ya çıkartırım bütçem sınırlı yeni bilgisayar toplayamam o yüzden :) seni yorduğum için üzgünüm :D
örn:Inno3D GTX1650 Super Twin x2 OC 4GB 128Bit GDDR6 DX(12) Fiyatı

Peki GTX1650 Super'e ne dersin 4 GB fakat güç tüketimi az ve bir de 8 GB RAM kullanmam bir süreliğine yeterli olur mu daha sonra 16'ya çıkartırım bütçem sınırlı yeni bilgisayar toplayamam o yüzden :) seni yorduğum için üzgünüm :D.
örneğin:Inno3D GTX1650 Super Twin x2 OC 4GB 128Bit GDDR6 DX(12) Fiyatı

8 GB RAM ile bir süre idare edebilirsin burada sorun yok. Fakat 1650 Super darboğaz olacaktır diye düşünüyorum. Atıcağım linke bak i5-6400 ile 1650 Super %30 darboğaz yapıyor.

Geri
Yukarı