i5 6400 sistem toplama

ONURYILDIZ06

Hectopat
Daha fazla  
Sistem nasıl?

• MSI B150M MORTAR ARTRIC Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133Mhz USB3.1 Anakart=480TL
  • Intel Skylake Core i5 6400 2.7GHz 6Mb Cache LGA1151 İşlemci = 840 TL (HEPSİBURADA.COM)
  • MSI GeForce GTX1060 ARMOR 6GB OC V1 GDDR5 192Bit Nvidia DX12 = 1.400
  • Corsair Carbide 400R Mid-Tower Kasa (CC-9011011-WW) 555 TL ( GÜÇ KAYNAĞI YOK)
  • CORSAIR CARBIDE SERİSİ 400R 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA 909 TL ( 750 WALT KAYNAK)
  • Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram 468 TL
  • Kingston 240GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD 396 TL
  • HDD ; WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 246 TL
  • COOLER MASTER HYPER 212EVO 775/1155/56/1366/2011&AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU 223 TL
  • Philips 223V5LHSB/00 21.5" 5ms (Analog+HDMI) Full HD Led Monitör 584 TL

Şimdi diğer sorum şu:

Seçtiğim kasa anakarta uygun mudur? Uygun değilse kasayı seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir ? Anakartın hangi kasayı desteklediğini nereden öğrenebilirim? Diğer sorum şu ekran almak istiyorum ekran alırken hangi özelliğe dikkat etmem gerekir? Seçtiğim ekran uygun mudur ve uygun değilse ekran önerileriniz nelerdir? Seçtiğim sogutma, işlemciye olur mu ve ya bir sıkıntı çıkarır mı? Bu sistem eğer uyumluysa CS:GO gibi yeni nesil oyunlarda nasıl bir performans FPS alırım? GTX 1060 Sistem Toplama Rehberi" topladıkları bilgisayarı göz önüne alarak yaptım

Arkadaşlar kendimce ilk defa kasa topluyorum eğer uyumlu olmayan parça varsa sebebini ve hangi parça daha iyi olur önerisini yaparsanız çok sevinirim. Ben fiyatları vatan computer'den internetten bakarak buldum. Başka öneri yerleriniz var mı bir de yurt dışından şuan getirtmek karlı bir iş olur mu ?

Arkadaşlar bu parçaları bütün eşyalarımı satarak ve maaşımı yemeden koyacagım çok güzel bir sistem yapmak istiyorum. Her yorum benim için çok önemli şimdiden herkese teşekkür ederim :) :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iki tane kasa var . Birde anakartı b150 bozooka'ya düşürüp ekran kartını arttırabilirsiniz. Bütçe söylerseniz bakabilirim neler yapılır diye.

-Vatanın bu anakartla mouse hediye kampanyası ilginç olmuş. Anakartla hediye verilen 80 TL'lik mouse ayrı olarak 1150 TL'den satışta:LOL: Yanlışlıkla mı bilmem ama hediyesine kanmayınız.
-B150M serisinden 380-390 TL civarinda güzel anakartlar var. Değiştirirsen bütçen biraz rahatlar. Önerim:
Asrock B150M
-Kasa ve anakart uyumunda kasa anakarttan kucuk olmasın. Yani mesela kasa mid ATX iKEN anakart ATX olmasın.
-Monitörünü değiştir bence. 1MS veya 2MS, en az 75Hz tercih etmelisin. Ekran kartına yazık etme :melek:
-Yurtdışından getirmene gerek yok ama parçaları hepsiburada veya n11 gibi yerlerden sipariş etme. Teknobiyotik, novabilgisayar, sinerji, vatan gibi siteler tercih edilebilir. Bunlardan nerde hangisi ucuzsa ordan alabilirsin. Veya her birinden parcalarin hepsini toplayip hangisi ucuza gelirse o sekilde siparis edebilirsin.

Son düzenleme:
Hocam iki tane kasa var . Birde anakartı b150 bozooka'ya düşürüp ekran kartını arttırabilirsiniz. Bütçe söylerseniz bakabilirim neler yapılır diye.
bütçe en fazla 4 milyar olabilio oda borca falan girebilirsem öyle diyim benim söylediğim bilisayar kasasını ben çok seviyorum yani cok güzel söylediğim kasalar aynı model kasa birisi normal kasa güç kaynağı yok diğerinde güç kaynagı var aslında yanlış bir yazım yapmışım ama kasa modeli o yani

-Vatanın bu anakartla mouse hediye kampanyası ilginç olmuş. Anakartla hediye verilen 80 TL'lik mouse ayrı olarak 1150 TL'den satışta:LOL: Yanlışlıkla mı bilmem ama hediyesine kanmayınız.
-B150M serisinden 380-390 TL civarinda güzel anakartlar var. Değiştirirsen bütçen biraz rahatlar. Önerim:
Asrock B150M
-Kasa ve anakart uyumunda kasa anakarttan kucuk olmasın. Yani mesela kasa mid ATX iKEN anakart ATX olmasın.
-Monitörünü değiştir bence. 1MS veya 2MS, en az 75Hz tercih etmelisin. Ekran kartına yazık etme :melek:
-Yurtdışından getirmene gerek yok ama parçaları hepsiburada veya n11 gibi yerlerden sipariş etme. Teknobiyotik, novabilgisayar, sinerji, vatan gibi siteler tercih edilebilir. Bunlardan nerde hangisi ucuzsa ordan alabilirsin. Veya her birinden parcalarin hepsini toplayip hangisi ucuza gelirse o sekilde siparis edebilirsin.
önerilerin için teşekkür ederim :) Nasıl bir ekran tavsiye edersin peki yada seçtiğim ekranın ne gibi bir sıkıntı yaşatabilir

bütçe en fazla 4 milyar olabilio oda borca falan girebilirsem öyle diyim benim söylediğim bilisayar kasasını ben çok seviyorum yani cok güzel söylediğim kasalar aynı model kasa birisi normal kasa güç kaynağı yok diğerinde güç kaynagı var aslında yanlış bir yazım yapmışım ama kasa modeli o yani

önerilerin için teşekkür ederim :) Nasıl bir ekran tavsiye edersin peki yada seçtiğim ekranın ne gibi bir sıkıntı yaşatabilir

Sıkıntı yaratmaz sana ama ekran kartının performansından yararlanabilmek için güzel monitör kullanmalısın. Yoksa GTX960 da alsan neredeyse aynı görüntüyü alırsın şu an için. Ekran kartın çok iyi tabi ama oyun içinse daha az para harcayıp güzel performans alabilirsin. Bence Freesync destekli bi monitorle RX480 8GB alman seni daha çok tatmin eder. Tavsiyem:
-Asrock B150M Pro4 2133 MHz
-Sapphire RX480 8GB Nitro+ O.C.
-Viewsonic 23.5 inch 75Hz 1ms veya 2ms Freesync destekli monitor.
-Guc kaynagini 600W 80+ sertifikalı seçmen daha uygundur. Islemci sogutucu kac watt kullanir, 750Watta ihtiyac var midir bilmiyorum ama dur durak bilmeden oyun oynarim demiyorsan stok fan yeterli olabilir.
-Zalman Z3 plus kasa
-i5 6400 yeterlidir ama butcen uygun gelirse i5 6500 secebilirsin. Bazi oyunlarda 5-10 FPS fark gorursun ama cogu oyunda i5 6400le ayni FPS degerlerini gorursun. Yani butcen varsa i5 6500, yoksa i5 6400.
-Ramin guzel ama 2133MHz 2x8 g-skill ripjaws veya corsair 2x8 daha ucuz oluyor. Tercih edebilirsin.
-WD veya Seagate 1TB 7200Rpm 64MB HDD

Ekran kartini degismem diyorsan monitor oneremem cunku bende RX480 var hep AMD Freesync monitorleri arastirdim o yuzden.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı