i5 6400 Sistemde Half Life FPS Yüksek Olmasına Rağmen Kasma Sorunu

DaddyJacop

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Half Life 1 oyununda kasma yaşıyorum. CS:GO 121 FPS sabit, PUBG ise 70-80 arası stabil FPS alıyorum (kasma yok). Half Life'da ise 121 sabit alırken (FPS'de oynama yok) kasmalar (Ping normal) mevcut.

Oyunda normale kullandığım mouse hassasiyeti de az geliyor kasmalardan dolayı. Yeni Windows 10 güncellemesinden olabilir diye düşünüyorum. Güncelleme geldiğinde temiz bir format attım. Driverları kurdum. Format sonrası kasmalar oldu.
Sadece Half Life'da oluyor. Sistemim:
  • Windows 10
  • AMD R9 380
  • i5 6400
  • GSKILL 8GB RAM
  • Toshiba 500GB 7200RPM 32MB önbellek
  • MSI H110M anakart
  • Zalman R1

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski bir oyun olduğu için 1024x768 çözünürlüğünde daha akıcı çalışıyor. Eğer 1080P çözünürlükte oynuyorsan o hafif kasma hissine alışman lazım.

Konsola şu komutları yaz. Oyun 100 FPS fazla olmasın.
fps_override 0
fps_max 100.0

Video ayarlarında şu şekilde olsun.
20180527153709_1.jpg

Eski bir oyun olduğu için 1024x768 çözünürlüğünde daha akıcı çalışıyor. Eğer 1080P çözünürlükte oynuyorsan o hafif kasma hissine alışman lazım.

Konsola şu komutları yaz. Oyun 100 FPS fazla olmasın.
fps_override 0
fps_max 100.0

Video ayarlarında şu şekilde olsun.
Eki Görüntüle 301606
Bunların hepsini çoktan denedim. Sorun oyun kaynaklı değil yeni Windows güncellemesinden dolayı. Eski sürüme dönmemin yolu var mı?

Windows.old klasörün duruyorsa geri dönebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama ben bir sorun yaşamıyorum. Sonuçta bu sürüm güncellemesi tüm ayarlar sıfırlanıyor.
Oyun DVR ayarını kontrol edebilirsin.
Wise Care 365 indirip Çöp dosya vb. bakımı yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı