i5 6400 Skylake sisteme kasa ve güç kaynağı tavsiyesi

Mesutkomser

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir sistem topladım kendimce. Harddiskim olduğu için almayacağım. Önerileriniz var mı şunun yerine şunu yap falan diye varsa söylerseniz sevinirim. Ve de son olarak güç kaynağı ve kasa önermenizi istiyorum. İkisi bir arada veya ayrı ayrı max 400 tl verebilirim. Görünüş de önemli malzeme kalitesi de. Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler :)

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam şimdi gamıng anakart çok istiyorum. Sinerji zaten aklımda vardı şuan sinerjiyi tercih edeceğim. Monitör yönünden de haklısınız ancak vatanda en uygunu o geliyordu bana sinerji den fotoğraftaki gibi bir sistem hazırladım. Ekran kartını yükselttim,monitörü değiştirdim.Peki bu sistem nasıl olmuş ve de tabi ki kasa ve güç kaynağı önerinizi istiyorum.

Son kararım fotoğraftaki gibi eksen bilgisayar vatandan daha ucuza geliyor. Kasanın içinde corsair vs serisi 550 watt 80+ güç kaynağı var. Eğer kasa ve güç kaynağını ayrı alsaydım bile corsair vs 550 güç kaynağını alacaktım zaten. Evet arkadaşlar sistem hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• A.PNG
    A.PNG
    23,1 KB · Görüntüleme: 448
Son düzenleme:
Hocam şimdi gamıng anakart çok istiyorum. Sinerji zaten aklımda vardı şuan sinerjiyi tercih edeceğim. Monitör yönünden de haklısınız ancak vatanda en uygunu o geliyordu bana sinerji den fotoğraftaki gibi bir sistem hazırladım. Ekran kartını yükselttim,monitörü değiştirdim.Peki bu sistem nasıl olmuş ve de tabi ki kasa ve güç kaynağı önerinizi istiyorum.

Son kararım fotoğraftaki gibi eksen bilgisayar vatandan daha ucuza geliyor. Kasanın içinde corsair vs serisi 550 watt 80+ güç kaynağı var. Eğer kasa ve güç kaynağını ayrı alsaydım bile corsair vs 550 güç kaynağını alacaktım zaten. Evet arkadaşlar sistem hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

Kasa konusunda iyi bir seçim yapmışsın. Dostum ekran kartlarında Radeon taraftarıyım biraz daha çok performans veriyor. R9 380 ile GTX 960 arasında çokta fazla olmasa farklar var. Monitöre gelirsek 5 MS bir monitör almışsın. Ben bu fiyata 1 ms ve 1920x1080 bir monitör bulmuştum. Bu monitör gayet iyi bir monitördür. Genelde zaten LOL ve DOTA 2 turnuvalarında benQ markası kullanılıyor. Monitörü seçtiğimi yaparsın onun dışında ramleri Kingston , G SKİLL gibi markalardan almanı tavsiye ederim.

İstersen benim yılbaşında alacağım sisteme'de bakman'da yarar var. Anakartlardan pek anlamıyorum ama çok kötü bir anakart değil.

NOVA INTEL i5 6500 Skylake Küp Kasa Oyun Bilgisayarı, Fiyat: 2.558 TL

Hocam r9 380 ile değiştirdim. Monitör'ü de link atarsan sevinirim. Ve son olarak önerdiğin sistem almam büyük ihtimal çünkü kendim toplayacağım. Teşekkürler.

Eksen de fiyatlar artmış 1 günde :) Şimdide inventus bilgisayardan topladım. Ve büyük ihtimal bu son olacak. Sizce şimdi nasıl?

Dosya Ekleri

• A.PNG
    A.PNG
    71,5 KB · Görüntüleme: 322
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı