i5 6400 Skylake sisteme kasa ve güç kaynağı tavsiyesi

Bu resimde sol taraftaki şey ghosting örneği, hareketli bir görüntü ghosting problemi varsa soldaki gibi görünür, yoksa sağdaki gibi. Monitör TN panel olup, tepki süresi 1ms olursa ghosting pek olmaz bildiğim kadarıyla.

ghosting.jpg

@Manyyak Anladım hocam çok teşekkürler ancak bu ms'den dolayı mı olur yoksa neden olur ve böyle birşeyle şu ana kadar karşılaşmadım inşallah da yeni alacağım monitörde de karşılaşmam.

@Atarman Hocam o kasayı gördüm onu alacaktım ancak vatana gidip incelediğimde cidden çok kötü duruyor kasa. Hiç hoşuma gitmedi.

@Atarman Kusur yoktu hocam ben görünüme çok önem veriyorum. Gerçi 100r de çok sade bir kasa ama hoşuma gitti nedense :) İnternetten baktığımda cidden güzel gözükmüştü o kasa. Ancak kasalara bakmaya gittiğimde hiç ama hiç beğenmedim nedense. Ön tarafı çok ne bileyim değişik geldi yani bana. Ama hani iç kısmı olarak falan iyi bir kasa olabilir.

@Manyyak Anladım hocam çok teşekkürler ancak bu ms'den dolayı mı olur yoksa neden olur ve böyle birşeyle şu ana kadar karşılaşmadım inşallah da yeni alacağım monitörde de karşılaşmam.

ms'den dolayı da olur, panelden dolayı da, yani hem ms düşük olmalı hem de IPS panel değil TN panel kullanılmalı. Bizzat test etmiş olmasam da bildiğim kadarıyla Asus'un gaming olarak satılan monitörleri ghosting sorunu olmayan monitörler.

Motor Kapağı ile marş dinamosunun kaputa sığmaması, bilgisayar açılınca vitesin geri atması ve ekranın stop etmesi olayıdır.

Güldürdün :D

ms'den dolayı da olur, panelden dolayı da, yani hem ms düşük olmalı hem de IPS panel değil TN panel kullanılmalı. Bizzat test etmiş olmasam da bildiğim kadarıyla Asus'un gaming olarak satılan monitörleri ghosting sorunu olmayan monitörler.

Güldürdün :D

Asus'a verilen para değer ancak malesef ki bütçemi aşıyor.

Teşekkürler yorumunuz için ancak en ucuzu bu geliyor bana ilerisi bütçemi aşıyor.

Arkadaşlar son sistemim bu. Sizce nasıl?

Dosya Ekleri

• A.PNG
    A.PNG
    22 KB · Görüntüleme: 157
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı