i5 6400 Tabanlı Sistem Tavsiyesi

Berk Kuruçay

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sistem iyi mi?

1.png

@Silinen üye ; K serisi olmayan işlemciyle birlikte H110M Pro VD anakart seçimi gayet güzel. Ekran kartında Msi'da ısrarcı ol, soğutma performansı çok daha iyi ve düşük sıcaklıklarda fanın çalışmasını durduran Zero Frozr teknolojisine sahip. Oyun oynamadığın zaman ekran kartının fanları seni rahatsız etmiyor yani.

@Silinen üye ; K serisi olmayan işlemciyle birlikte H110M Pro VD anakart seçimi gayet güzel. Ekran kartında Msi'da ısrarcı ol, soğutma performansı çok daha iyi ve düşük sıcaklıklarda fanın çalışmasını durduran Zero Frozr teknolojisine sahip. Oyun oynamadığın zaman ekran kartının fanları seni rahatsız etmiyor yani.
MSI'dan vaz geçicek değilim tabikide milletin topladığı sistemlerden parça parça bu sistemi oluşturdum sistemde değişiklik falan yapmam gerekirmi mesela ram markası gibi 2133 mhz hyperx fury onermiş arkadaş sistemde bi tek işlemci farkı olmasına rağmen 700 tllik bi fiyat farkı mevcut kafam karıştı

Anakartın desteklediği mhz 2133 zaten daha yüksek mhzli ram koymanın ne mantığı olabilir ki. Ayrıca benim sistemde tercih ettiğim anakart ile sizin tercih ettiğiniz anakart arasında desteklediği teknolojiler arasında birçok fark var, yorum yaparken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyorum. Bu arada Gigabyte yurt dışında ve içinde önemli satış derecesine ulaşmış kendini ispatlamış bir markadır. MSİ'dan aşağı kalır bir yanı yoktur.

Anakartın desteklediği mhz 2133 zaten daha yüksek mhzli ram koymanın ne mantığı olabilir ki. Ayrıca benim sistemde tercih ettiğim anakart ile sizin tercih ettiğiniz anakart arasında desteklediği teknolojiler arasında birçok fark var, yorum yaparken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ediyorum. Bu arada Gigabyte yurt dışında ve içinde önemli satış derecesine ulaşmış kendini ispatlamış bir markadır. MSİ'dan aşağı kalır bir yanı yoktur.
Ramlar Konusunda Senin dediğini uygulamayı düşünüyorum 4x2 olursa bi + sı olabilirmi ?

Birde Kasayla güç kaynagı yerine ucuza getirmek için 600 w kasa alabilirsin zalman bu konuda başarılı bi marka

çok fazla mesaj yazdım farkındayım fakat benim kullandıgım ana kartta mhz sınırı yazmıyo 2400 olması bence avantaj

R9 390 yüksek tütetimli bir ekran kartıdır +80 sertifikalı bir PSU AMD'nin yüksek performanslı ekran kartlarında olmazsa olmaz bileşenlerinden biridir. Zalman 600 w PSU tabi ki kalitelidir fakat R9 390 gibi bir ekran kartı için ileride sıkıntı çıkarabilir.

Ram konusunda 4x2 olması bir avantajdır veri alışverişi hızlanacağından performans artacaktır.

R9 390 yüksek tütetimli bir ekran kartıdır +80 sertifikalı bir PSU AMD'nin yüksek performanslı ekran kartlarında olmazsa olmaz bileşenlerinden biridir. Zalman 600 w PSU tabi ki kalitelidir fakat R9 390 gibi bir ekran kartı için ileride sıkıntı çıkarabilir.

Ram konusunda 4x2 olması bir avantajdır veri alışverişi hızlanacağından performans artacaktır.
AMD'de çok duydugum bi konu var 512 bit olması falan biraz kandırmaca diye duydum ne kadar doğru o kadarını bilemiceğim fakat nvidianın 256 bit 4 gb ile fiyatı eşit buda bi tuhaf açıkcası kullanan birisinin yorumuda pek memnun değilim diyodu amd ile nvidia kavgasında MSI gtx 970 düşünüyorum bütçem artarsa belli değil şimdiden düşükte yüksekte olabilir gtx 980 o.c düşünüyorum

600 w yeterli olucakmı ?

Dosya Ekleri

• Yeni Cenevar.png
    Yeni Cenevar.png
    45,7 KB · Görüntüleme: 481
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı