i5 6400 tabanlı sistem toplama

bhclk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. Fakat işlemci ve ekran kartının darboğaz yapmasından korkuyorum. Son olarak da bu sisteme 500w enerji kaynağı yeterli midir? 600w-650w bir enerji kaynağı mı alayım?

Merhaba.

Gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum. Fakat işlemci ve ekran kartının darboğaz yapmasından korkuyorum. Son olarak da bu sisteme 500w enerji kaynağı yeterli midir? 600w-650w bir enerji kaynağı mı alayım?
Darboğaz olmaz. Ama 6600 alırsanız daha çok fps alırsınız. Kasadaki güç kaynağı nasıl bir şey bilmiyorum. Bence kasa ayrı güç kaynağı ayrı alın. Corsair vs450 bile yeter o sisteme.

Darboğaz olmaz. Ama 6600 alırsanız daha çok fps alırsınız. Kasadaki güç kaynağı nasıl bir şey bilmiyorum. Bence kasa ayrı güç kaynağı ayrı alın. Corsair vs450 bile yeter o sisteme.
İ5 6400 ile İ5 6600 arasındaki FPS farkı 1 veya 2 FPS olacaktır, cidden o kadar küçük bir performansı hissedemezsiniz bile bu sebeple İ5 6400 gayet yeterli olacaktır.
Diğer türlü sistem çok güzel ve ayrıca deyinmek istediğim bir konu var;
GTX 1070 ve GTX 1080 alacaksanız özel tasarım yani, Asus, MSI, EVGA, Zotac, Gigabyte vs. gibi markalar tercihiniz olsun çünkü üstün soğutma ile yüksek O.C. değerlerine rahatlıkla gelebilirsiniz,
Örnek; @2.1 GHz gibi baya bir yüksek hızlar.

İ5 6400 ile İ5 6600 arasındaki FPS farkı 1 veya 2 FPS olacaktır, cidden o kadar küçük bir performansı hissedemezsiniz bile bu sebeple İ5 6400 gayet yeterli olacaktır.
Diğer türlü sistem çok güzel ve ayrıca deyinmek istediğim bir konu var;
GTX 1070 ve GTX 1080 alacaksanız özel tasarım yani, Asus, MSI, EVGA, Zotac, Gigabyte vs. gibi markalar tercihiniz olsun çünkü üstün soğutma ile yüksek O.C. değerlerine rahatlıkla gelebilirsiniz,
Örnek; @2.1 GHz gibi baya bir yüksek hızlar.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Önemli değil:) ben de rx 480'i bekliyorum.Cf yaptiginda hem ucuza geliyor(yaklaşık bi tanesinin fiyatini 850 sayarsak 1700).O yüzden bence amd üzerine düşünmelisin.Genede karar sana kalmış:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı