i5 6400 ve GTX 1060 Darboğaz Yapar mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 89
extact deyip dosyaları çıkaracaksın. Klasör halinde çıkarıyor. Klasörün içinde exe dosyası.
50 dakikada oluşan değerler bunlar, başı çeken ise directX Kernel. Attığınız pdf dosyasına baktığımda grafik kartıyla alakalı olduğunu belirtiyor ama yapabileceğim her şeyi yaptım kartla ilgili. Bios güncelledim, DDU ile sürücü kaldırıp tekrar kurdum, güç sınırını genişlettim, yüksek performans moduna aldım fayda etmedi maalesef.
Testleri uzun süreli yaparsanız daha iyi olacaktır çünkü gecikme değerleriniz aşırı değil, normal gözüküyor. Onboard ses kartı kullandığınızı var sayıyorum, ses kartıyla alakalı gecikmeniz çok.

@schevchenko @Oikkesh 20-30 dk'lık test yapınız. Zamanınız yoksa DDU isimli programla güvenli modda onboar ses kartının sürücüleri silip, güncel versiyonlarını indirip kurun genel gecikmeleriniz düzelecektir.( ne alaka demeyin bendeki fps düşmesinin sebebi buydu).

@schevchenko 0,60 deger normal 1 üstü değerler ciddiye alınıyor ama 5 dk'lık test yaptıysan bu seviyede olması normaldir. Senin içinde aynı şey geçerli ek olarak 0,60 ekran kartının gecikmesi var sende güvenli modda sürücü silip yüklemeni tavsiye ederim. 20-30dk testlerde değerler daha sağlıklı çıkar.

Latencymon'daki .sys ve .exe'lerin ne olduğunu yazan PDF listesi;
https://www.native-instruments.com/fileadmin/knowledge/attachments/Driver_List.pdf

Ek olarak tek tek yazmayayım buradan açıklayayım;

Bir kullanıcının bana onboard ses kartının bu tür sorunlara neden olduğunu söylemesiyle DDU programıyla ses kartı ve ekran kartının sürücülerini güvenli modda silip güncel versiyonlarını kurdum. Problemin çoğunu bu şekilde çözmüş olduk ama bu rahatlamaya ragmen ekran kartı tam performans vermiyordu.

Latencymon'la drop yaşadığım oyunda tekrardan 45-30dk'lık latencymon testi yaptım. Program listesinde yazan isimlerin ne olduğunu öğrenip driverları aramaya başladım ama bulmak çok karışık ve zor olduğu için benzer sorunları yaşan kişilerin Snapp driver installer Origin programıyla güncelleme yapıyorlardı. Bu SDIO programı bana 9gb'lık güncelleme yapmam gerektiğini gösterdi. Bende bilgisayarın çökme riskini göze alıp(programın kendisi eski sürücülerin yedeğini alıyor, sorun olursa tekrar eskiyi yüklüyor) programın Nvdia ve sadece ekran kartı hariç bütün güncellemelerini yaptım.

Buradaki sorun kişilere özeldir; bendeki sorunun çoğunu ses kartı, usb portlar ve hard disk sürücüleri yapıyordu. Yukarıda bahsettiğim programla güncellemelerini yaptım. Daha sonra kullanmadığım Usb portlarını iptal ettim ve bütün sorunlarım çözüldü.

Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat
Hangi Windows 10 Hizmetlerini Güvenle Kapatabilirsiniz? - Technopat

Bunlarıda yapınız arkadaşlar, umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.
50 dakikada oluşan değerler bunlar, başı çeken ise directX Kernel. Attığınız pdf dosyasına baktığımda grafik kartıyla alakalı olduğunu belirtiyor ama yapabileceğim her şeyi yaptım kartla ilgili. Bios güncelledim, DDU ile sürücü kaldırıp tekrar kurdum, güç sınırını genişlettim, yüksek performans moduna aldım fayda etmedi maalesef.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    37,3 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
extact deyip dosyaları çıkaracaksın. Klasör halinde çıkarıyor. Klasörün içinde exe dosyası.

Ekran kartının gecikmesi çok azdı sadece biraz daha azalmış, Daha önce söylemiştim, DDU ile onboard ses kartını silip güncelini kurun.

Ekran kartının gecikmesi çok azdı sadece biraz daha azalmış, Daha önce söylemiştim, DDU ile onboard ses kartını silip güncelini kurun.
DDU yani Display Driver Uninstaller ekran kartı sürücüsü kaldırmaya yarayan bir program. Ses kartı sürücüsünü silme işlemini nasıl yapacak?
@Oikkesh dediklerim sorunu çözecektir. Benzer sorunu benzer sistemle ben yaşıyorum aklına gelebilecek internette yazan her şeyi denedim. RAM 16 ve işlemci i7 6700- i5 6600 veya üstü olmadıkça düzelmiyor. Maalesef işlemcilerimiz ekran kartlarımız için eskisi kadar yeterli değil.

DDU yani Display Driver Uninstaller ekran kartı sürücüsü kaldırmaya yarayan bir program. Ses kartı sürücüsünü silme işlemini nasıl yapacak?
@Oikkesh dediklerim sorunu çözecektir. Benzer sorunu benzer sistemle ben yaşıyorum aklına gelebilecek internette yazan her şeyi denedim. RAM 16 ve işlemci i7 6700- i5 6600 veya üstü olmadıkça düzelmiyor. Maalesef işlemcilerimiz ekran kartlarımız için eskisi kadar yeterli değil.
Bende her şeyi denedim maalesef olmuyor sanırım haklısınız ilk olarak rami 16gb yapıp kısa zamanda ise 8. veya 9.nesil i5 alıcam teşekkürler.

Sağ tarafta seçeneklerden audi seçmen yeterli!
Bende her şeyi denedim maalesef olmuyor sanırım haklısınız ilk olarak rami 16gb yapıp kısa zamanda ise 8. veya 9.nesil i5 alıcam teşekkürler.

Bak benim sistemim bu; şlemci : I7-2600K 4.4 - 5.1 GHz OC. GPU : Sapphire Nitro+ RX 580 8GB Nitro+ Special edition, Ram : Kingston 12GB DDR3 1333 Mhz 12gb ram fantezi oldu biraz 8'de iş görüyor.
İlk olarak ses sürücüsünü güncelledim. Biraz önce de oyun esnasında resert attı bilgisayar kendine.

Sisteminiz nedir ve güç kaynağın kaçlık?

Bak benim sistemim bu; şlemci : I7-2600K 4.4 - 5.1 GHz OC. GPU : Sapphire Nitro+ RX 580 8GB Nitro+ Special edition, Ram : Kingston 12GB DDR3 1333 Mhz 12gb ram fantezi oldu biraz 8'de iş görüyor.

Dedikleriniz aynen uyguladım fakat hala aynı. Güç kaynağımda gayet yeterli corsair vs650

Merhaba arkadaşlar. İnternetten izlediğim benim sistemim ile aynı bilgisayarlarda ekran kartı oyunlarda %100 kullanıyor, benim kartım Witcher 3 gibi bir oyunda Ultra ayarlarda genel olarak %100 kullanıyor ama şehir vb. kalabalık yerlere girdiğimde ekran kartı kullanımı %30-40'lara kadar düşebiliyor ve işlemci kullanımı %100 oluyor. FPS de 70-80'den 30-40'a düşüyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. İzlediğim oyun testi videolarında aynı sistemde böyle bir sorun görmüyorum. Sizce neden kaynaklı olabilir? Teşekkür ederim.
Sistemim
i5-6400
Msi GTX 1060 6G Gaming X
Msi H110m Gaming anakart
Kingston Hyperx Fury ddr4 2133Mhz 8gb
i5 6400 genel olarak ucu ucuna besleyen bir işlemci zaten. Sistemlerin kullanıldıkça performansı düşer, bundan kaynaklı bir süre kullandıktan sonra darboğaz yapmaya başlıyor. RAM'de alt sınırda. Önce RAM'i, sonra CPU'yu değiştirin.

İ5 4670
RX 570 4G
8G RAM
Corsair VS450w

Hitman 2'deki darboğazı giderdim Raedon settingsteki ayarları yukselttim ve oyunun sunduğu super sampling özelliğini 1.40 yükseltince düzeldi. Tek darboğazı ASC Origins'te yaşıyorum şu an extra bir darboğaz durumu görmedim diğer oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı