i5 6400 ve GTX 1060 Darboğaz Yapar mı?

Oikkesh

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. İnternetten izlediğim benim sistemim ile aynı bilgisayarlarda ekran kartı oyunlarda %100 kullanıyor, benim kartım Witcher 3 gibi bir oyunda Ultra ayarlarda genel olarak %100 kullanıyor ama şehir vb. kalabalık yerlere girdiğimde ekran kartı kullanımı %30-40'lara kadar düşebiliyor ve işlemci kullanımı %100 oluyor. FPS de 70-80'den 30-40'a düşüyor ve bu beni çok rahatsız ediyor. İzlediğim oyun testi videolarında aynı sistemde böyle bir sorun görmüyorum. Sizce neden kaynaklı olabilir? Teşekkür ederim.
Sistemim
i5-6400
Msi GTX 1060 6G Gaming X
Msi H110m Gaming anakart
Kingston Hyperx Fury ddr4 2133Mhz 8gb

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'i 16 yapın. İşlemci yetersiz gelecektir yer yer. İlerleyen dönemde onu da değiştirin. Ama ilk hedefiniz RAM olsun.
Cevabınız için teşekkür ederim ama internetten izledğim videodaki pc ninde rami 8gb ama ekran kartı %100 kullanıyor benim kartımda genel olarak kullanıyor ama yer yer çok düşüyor.

Resplendence Software - Free Downloads

Daha önce birisine bunu yazmıştım; linkte yazanları deneyin ve olmazsa bana tekrar yazın ama Latencymon'la bilgileri paylaşmayı unutmayın( Programı çalıştırın, normal oyunuzu oynayın ve drivers bölümündeki "highest execution(ms) ekran görüntüsünü paylaşın)

İ5 4460 ve R9 380 yavaşlık FPS sorunu
Ben de i5 4670 - RX 570 4G arasında darboğaz yaşıyorum erkan kartı kullanımı sürekli dalgalanıyor, çok düşük seviyelere düşüyor. Bu program sorunun nerede olduğunu gösterebilir mi?

Ben de i5 4670 - RX 570 4G arasında darboğaz yaşıyorum erkan kartı kullanımı sürekli dalgalanıyor, çok düşük seviyelere düşüyor. Bu program sorunun nerede olduğunu gösterebilir mi?

Evet gösteriyor ama programı çözmek biraz zaman alıyor(en azından benim için - ben darboğazı çözdüm şuan oyunlarda akıcı oynayabiliyorum. BF 1 ultra dx12 kapalı vsycn açık 75 fps daha önce 45-60 arasında sağlam dalgalanıyordu). En azından ben sizin yaşadığız sorunu uzun zamandır yaşadığım için sonunda çözebildim.

Bana bir arkadaş biraz yardımcı olmuştu, bende yaşayanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.

Ben de indirdim programı şimdi 5-10 dakika oynayıp sonucu atacağım buraya. İnşallah çözüme ulaşabiliriz 12 gündür bununla uğraşıyorum.

Evet gösteriyor ama programı çözmek biraz zaman alıyor(en azından benim için - ben darboğazı çözdüm şuan oyunlarda akıcı oynayabiliyorum. BF 1 ultra dx12 kapalı vsycn açık 75 fps daha önce 45-60 arasında sağlam dalgalanıyordu). En azından ben sizin yaşadığız sorunu uzun zamandır yaşadığım için sonunda çözebildim.

Bana bir arkadaş biraz yardımcı olmuştu, bende yaşayanlara yardımcı olmaya çalışıyorum.
Yaklaşık 5 dakika kadar oynadım ekran kartı kullanımım %50 işlemci kullanımım %100 dü.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    49 KB · Görüntüleme: 139
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı