i5 6400 ve GTX 960 sistem yükseltme

Mustlight

Centipat
Elimde 1500 TL var PC için kullanabileceğim daha üstüne çıkmam bütçemi çok aşıyor.
Ben de bilgisayarı yükseltmek istiyorum. Şu anki donanımlarımı satıp da alabilirim. Sizin önerilerinizi bekliyorum
Ekran kartını+işlemci+anakartı 1500-1600 TL civarında satabiliyorum.
Önerilerinizi yazmanızı bekliyorum. (Amacım güncel oyunları oynamak)
Sistem:

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığınız oyuna bağlı eğer FPS oyunu oynuyosanız işlemci ve anakartı değiştirin. Hikayeli oyunlar oynuyosanız ekran kartını değiştirin. Eğer FPS ise anakart ve işlemciyi satıp i5 9600k , z370 veya ryzen 3600 , b450 yapabilirsiniz.

Oynadığınız oyuna bağlı eğer FPS oyunu oynuyosanız işlemci ve anakartı değiştirin. Hikayeli oyunlar oynuyosanız ekran kartını değiştirin. Eğer FPS ise anakart ve işlemciyi satıp i5 9600k , z370 veya ryzen 3600 , b450 yapabilirsiniz.
işlemci değştirmekl için sadece bu sistemde 2500 tl vermek biraz yanlıs anlamayın ama saçma geldi çünkü sadece birkac fps değşecek ekran kartı- işlemci önerirsniz sanmıştım :)

işlemci değştirmekl için sadece bu sistemde 2500 tl vermek biraz yanlıs anlamayın ama saçma geldi çünkü sadece birkac fps değşecek ekran kartı- işlemci önerirsniz sanmıştım :)
Fakat şöyle birşey var. Eğer işlemci değişmez gider Rtx 2060 alırsanız darboğaz olur ve foruma "darboğaz sorunu" diye konu açarsınız. O yüzden işlemciyi değiştirip ileriki zamanlarda yeni bir ekran kartı almanız daha mantıklı. Bu arada mesela Cs:go oynuyorsanız 5-10 fps değil 50 fps fark edecek.
ekran kartı- işlemci önerirsniz sanmıştım :)
Gtx 960=1050Ti olduğu için ve Fps fark etmesini istiyorsanız 1660Ti alabilirsiniz. 2200 TL ekran kartı desek 800 TL ye işlemci ve anakart olmaz. Ya bütçenizi yükseltin yada önerimi dinleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı