İ5 6400 ve RX 470 Oyuncu Sistemi

Monitörü sakın Sinerji'den alma, ölü piksel çıkarsa cayma hakkı falan dinlemiyorlar. Bu monitör de ölü piksel bakımından bayağı sabıkalı, şanslı değilsen ölü pikselli çıkar.

. CF nedir bilmiyorum ? Gerekli mi ?

. Rx 470 mi almalıyım ?

CF Crossfire demektir. Yani birden fazla ekran kartını aynı sistemde kullanmak. i5 hat sayısından dolayı yeterli olmayacaktır. Zaten her uygulama da desteklemiyor. CF için en az i7 6700K gibi bir işlemci gerekir. Daha düşük bütçeler içinse paranızın yettiği en güçlü ekran kartını almanızı öneririm. Ha diyorsunuz benim param var Gtx 1080 bana yetmiyor o zaman SLI yaparsınız. CF yapmak isterseniz RX 490 ve RX 490X beklemelisiniz. CF veya SLI yapacaksanız en az i7 6700K kullanmalısınız dediğim gibi :)

CF Crossfire demektir. Yani birden fazla ekran kartını aynı sistemde kullanmak. i5 hat sayısından dolayı yeterli olmayacaktır. Zaten her uygulama da desteklemiyor. CF için en az i7 6700K gibi bir işlemci gerekir. Daha düşük bütçeler içinse paranızın yettiği en güçlü ekran kartını almanızı öneririm. Ha diyorsunuz benim param var Gtx 1080 bana yetmiyor o zaman SLI yaparsınız. CF yapmak isterseniz RX 490 ve RX 490X beklemelisiniz. CF veya SLI yapacaksanız en az i7 6700K kullanmalısınız dediğim gibi :)
Hocam benim konuyla biraz doğru orantılı olmadı ama yinede CF yi öğrenmiş olduk :)

Arkadaşlar merhaba. Yarın topladığım sistemin siparişini vericeğim son olarak sizlerinde fikirlerinizi almak istiyorum. Sisteme uygun olmayan parçalar varsa lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 197670Eki Görüntüle 197672
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izlemeni öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı