i5 6400 ve RX 5500XT sistemde FPS düşmesi

RoninBlackWatch

Centipat
Merhaba arkadaşlar, yeni ekran kartı aldım, FPS vs çok arttı ama FPS düşmesi yiyorum. Bunun sebebini bilgisayarımdaki hangi donanım karşılayamıyor onu öğrenmek istiyorum ve donanım önerirseniz de çok iyi olur.

RAM: 8 GB 800MHz.
Anakart: ASUSTEK Computer ınc. H170M-E D3.
Ekran kartı: RX 5500 4 GB.
İşlemci: i5 6400.

Merhaba arkadaşlar, yeni ekran kartı aldım, FPS vs çok arttı ama FPS düşmesi yiyorum. Bunun sebebini bilgisayarımdaki hangi donanım karşılayamıyor onu öğrenmek istiyorum ve donanım önerirseniz de çok iyi olur.

RAM: 8 GB 800MHz.
Anakart: ASUSTEK Computer ınc. H170M-E D3.
Ekran kartı: RX 5500 4 GB.
İşlemci: i5 6400.

RAM MHz'i çok düşük. DDR2 bir sistem sanırım. Bu sistemi DDR4'e geçirmeni öneririm. Onun dışında ısı değerleri nasıl?

RAM MHz'i çok düşük. DDR2 bir sistem sanırım. Bu sistemi DDR4'e geçirmeni öneririm. Onun dışında sıcaklık değerleri nasıl?

DDR4 bir sistem arkadaşdaki. RAM MHz değeri bu kadar düşük olamaz büyük ihtimal yarı değeri.
Bir de o işlemci o ekran kartını zar zor besler. CPU kullanımı % 90'larda büyük ihtimal ve ondan drop yiyorsunuz.

O işlemci RX 570 seviyesinin üzerindeki GTX 1650S/5500XT/1060 6GB+ vb gibi kartlara işlemciye yüklenen oyunlarda belli oranlarda bariz darboğaz yapar. O sistem için yapılması gereken bir adet daha 8 GB RAM takviyesi yaparak uygun fiyata bulunabiliyorsa i5-6400'ü satıp i7-6700 gibi bir modele geçmek. Siz yine de sorunun kaynağını daha da net bir şekilde belirlemek adına problem yaşadığınız oyun içi verilerini MSI Afterburner ile kaydedip SS atmaya çalışın.

RAM MHz'i çok düşük. DDR2 bir sistem sanırım. Bu sistemi DDR4'e geçirmeni öneririm. Onun dışında ısı değerleri nasıl?
55 56 işlemciyi bilmiyorum ekran kartı uzun vadede bu şekilde
O işlemci RX 570 seviyesinin üzerindeki GTX 1650S/5500XT/1060 6GB+ vb gibi kartlara işlemciye yüklenen oyunlarda belli oranlarda bariz darboğaz yapar. O sistem için yapılması gereken bir adet daha 8 GB RAM takviyesi yaparak uygun fiyata bulunabiliyorsa i5-6400'ü satıp i7-6700 gibi bir modele geçmek. Siz yine de sorunun kaynağını daha da net bir şekilde belirlemek adına problem yaşadığınız oyun içi verilerini MSI Afterburner ile kaydedip SS atmaya çalışın.
Çok pahalı onum yerine anakartı vs satıp rx 3600 gibi bir şey daha iyi olmazmı

55 56 işlemciyi bilmiyorum ekran kartı uzun vadede bu şekilde

Çok pahalı onum yerine anakartı vs satıp rx 3600 gibi bir şey daha iyi olmazmı

Pahalı mı? İşlemciyi satıp 500-600 TL farkla en azından 3-4 sene daha sırtınızı yere getirmeyecek bir i7 6700 denk getirebilirsiniz aslında. Diğer türlü R5 3600 için hem RAM ve anakartı da değiştirmeniz gerektiği gibi ekstra hava soğutma almanız da bir noktada mecbur hale geliyor. Siz bilirsiniz, güncel ve yeni nesil Ryzen bir sistem toplamak istiyorsanız buyrun, seneye soket ömürleri de bitecek zaten.

Son düzenleme:
Pahalı mı? İşlemciyi satıp 500-600 TL farkla en azından 3-4 sene daha sırtınızı yere getirmeyecek bir i7 6700 denk getirebilirsiniz aslında. Diğer türlü R5 3600 için hem RAM ve anakartı da değiştirmeniz gerektiği gibi ekstra hava soğutma almanız da bir noktada mecbur hale geliyor. Siz bilirsiniz, güncel ve yeni nesil Ryzen bir sistem toplamak istiyorsanız buyurun, seneye soket ömürleri de bitecek zaten.

Bence çok güçlü bir işlemciye geçme
yecekse Ryzen'e geçmesine gerek yok. Soket olarak da artık bir zahmet ömrü bitsin hocam. Adamlar her sene soket değiştirirken bile soket ömründen bahsedilmiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı