i5 6402P Sistem Toplama

Çağdaş Tarla

Hectopat
Daha fazla  
Ben uzun araştırma sonucu bir bilgisayar topladım ve yakın zamanda almayı da düşünüyorum. Bilgisayar şu şekilde ;

Adsız.png

Sorularımsa şunlar;

1-Bilgisayarın parçaları uyumlu mudur? 3600 lira bütçe ile topladığımdan soruyorum sizlere. GTX 1060 yerine MSI RX 480 de koyabilirim bilgisayara.

2- Ben 1050 piksel VGA girişli bir monitöre sahibim. Bir seneye yakın bu monitörü kullanacağa benziyorum. Ancak ekran kartım HDMI ve DVI destekliyor. Bende HDMI to VGA dönüştürücü kullanacağım yaklaşık bir sene. Görüntü kalitesinde çok bir fark olur mu ?Tüm yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sisteminde anakartını B150'ye yükseltmeni tavsiye ederim H110 anakartlar genellikle ofiste kullanılacak bilgisayarlar için ucuz yollu üretilmiş ve pek çok işlevi kısıtlanmış anakartlardır. 6402P yerine 6400 veya 6500 almanız daha iyi olacaktır, pek çok özellik onda da kısıtlı durumda. RAM'leri dual kit almanızda yarar var artık çoğu AAA oyun baya yüksek RAM istemeye başladı. 8GB RAM artık günü kurtarıyor ileride dual channel yapmak istediğinizde aynı marka aynı model RAM'ler bile birbirine uymayabiliyor. RX480 ile GTX1060 hemen hemen aynı güçte. Dönüştürücü kullandığınız zamanda ise monitörünüz ne gösteriyorsa onu görürsünüz, ama VGA çevredeki elektriksel parazitlerden etkilenebilmektedir, Diğer dijital görüntü aktarma biçimlerinde izole edildiği için bu parazitlerden etkilenmez ve daha hızlı olur. Yinede 1 yıl falan idare ettirir sıkıntı çıkmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı