İ5 6402p ve Rx 480 PC toplama

piyoner

Kilopat
Daha fazla  
İ5'li ve Rx 480'li f/p bir bilgisayar toplamak istiyorum. Bütçem 2500 TL. 2 kartın toplamı 1500 TL ediyor tahminen. Geriye kalan 1000 Tl ile darboğaza sokmayacak bileşenler toplanabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygun mudur acaba ?

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    27 KB · Görüntüleme: 279
Güzel bir sistem ama anakartı H110M Pro-VD alabilirsiniz sizin seçtiğiniz model ile arasında pek bir fark yok daha ucuza gelir sisteminiz.

i5 6400 işlemci ve bazooka anakart ile mümkün gibi duruyor.
Mümkün olur da hocam 6500 almak varken 6402'ye düşmemek gerekir diye düşünüyorum 100 tl için alt seviye CPU almaya değmez. Pek performans farkı yok ama. H110M Pro-VD ile 1550 tl'ye geliyor. Soğutuculu RX 480'e de 1000 tl desek 2550 tl. Ayrıca parçaları Sinerji'den almayı tavsiye eder misiniz ?

Bence farklı siteler kullanın hangi sitede en ucuzsa o parçayı oradan alın. Tavsiye edebileceğim siteler : Webdenal , TeknoBiyotik , Eksen Bilgisayar , Sinerji Bilgisayar.

İşlemci olarak 6402P bir sorun yaratmaz tercih edebilirsiniz

Mümkün olur da hocam 6500 almak varken 6402'ye düşmemek gerekir diye düşünüyorum 100 tl için alt seviye CPU almaya değmez. Pek performans farkı yok ama. H110M Pro-VD ile 1550 tl'ye geliyor. Soğutuculu RX 480'e de 1000 tl desek 2550 tl. Ayrıca parçaları Sinerji'den almayı tavsiye eder misiniz ?
Senin söylediğinde mümkün ama b150 yonga setli gaming bir anakart almak varken h110 yonga setli en giriş seviyesinde yer alan bir anakarta düşmemek gerek diye düşünüyorum bende. :D
Sinerjiden alabilirsin sorun olmaz bilindik bir site. Teknobiyotik, sinerji, webdenal güvenilirdir.

Eğer Crossfire yapacaksanız anakarta dikkat edin çünkü çoğu anakartın sadece 1 PCİ-E yuvası vardır.
Saolun hocam, crossfire yapacak kadar lüksüm olsa 3 kuruşun hesabını yapmazdım sanırım. Benim tüm bileşenlerimin kompakt, sade, kullanışlı ve hesaplı olması gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı