İ5 6402p ve Rx 480 PC toplama

Stabilite sorunu ekran kartından mı kaynaklanır dedim genel sistemden bahsediyorum. Bu herşeyden kaynaklı olur oksitlenme olur tozlanma olur herşeyden olur. Dengeli sistem diye boşuna mı her ay sistem önerileri paylaşılıyor senin mantığından gitsek her ay sistem önerilerine H110m anakart koymak gerekir 6700K için bile. Saçmalama kelimesini de bir daha böyle uluorta kullanma.
Düşük seviye ana kartta yok mavi ekranmış yok tozlanır stabilite sorunu çıkartırmış bilmem neymiş yok öyle bir şey. Daha öncesinde Casper pc'nin dandik ana kartını bile kullanmışlığım var nasıl olduğunu biliyorum. Paran bol olsa gerek ki hiç denememişsin. H110M de gönül rahatlığı ile alınabilir. Sistem önerilerinde "dengeli sistem" dediğin şey yüksek bütçeli olursa yükseltmeye de uygun oluyor. H110M + i5 6402p zaten 4-5 yıl sonra değişmesi gerekecek. Ben 6700K için bile H110M kullanılmalı demiyorum. Bir insan gidip 6700K alıyorsa onu uzun bir süre kullanır ileride yeni ekran kartları taktığında falan sıkıntı çekmek istemez. Fakat işlemci zaten 6. nesilin giriş seviyesi işlemcilerinden. Sen bu sistemde mavi ekranı anca 8 yıl sonra falan görürsün ki zaten o parçalar 8 yıl kullan diye üretilmiyor. Buradaki kullanıcı da yüksek bütçeli bilgisayar toplamıyor. Öyle sürekli yeni parça alacağını sanmıyorum bu sisteme. Maksimum 5 yılda değişmesi gerek. 5 yıl sonra şimdinin RX 480'ine denk gelecek kartı zaten i5 6402p taşıyamaz darboğaz yapar. H110M ana karta RX 480 takınca da sıkıntı çekmezsin. Senin taktığın ekran kartının ana kart giriş seviyesi diye sıkıntı çıkartmasına imkan yok. Eski ana kart olur anlarım ama. Söylemek istediğim şeye gelecek olursam bu sistemde h110m de kullanılabilir bir sıkıntı çıkartmaz. B150 daha iyi olur tabii ki ona bir lafım yok ama senin h110m hakkında söylediklerin abartı olmuş tekrar söylüyorum.

Son düzenleme:
Öneri yaparken risk taşıması gereken durumlardan kaçınmak gerekir. Böyle olduğunda yaşanacak en ufak bir olumsuzluk bu siteyi vede dolayısıyla önerisine kulak astığı kişiyi olumsuz etkiler. Bu sitede bir öneri yaparsın daha sonra haftalar aylar sonra sen ne olduğunu anlamadan ceza bile alabilirsin. Şayet artniyetli yada saf değilsen verilen cezanın gerekçesi aslında tamda üstte belirttiğim kişiyi yanlışa sevk yüzündendir. Ben üstteki yorumumda sana göre abartmış olabilirim. Herkesi kendin gibi donanım gurusu görmemiş olsan neden o anakartı o zaman önermediğimi zaten anlardın.

Öneri yaparken risk taşıması gereken durumlardan kaçınmak gerekir. Böyle olduğunda yaşanacak en ufak bir olumsuzluk bu siteyi vede dolayısıyla önerisine kulak astığı kişiyi olumsuz etkiler. Bu sitede bir öneri yaparsın daha sonra haftalar aylar sonra sen ne olduğunu anlamadan ceza bile alabilirsin. Şayet artniyetli yada saf değilsen verilen cezanın gerekçesi aslında tamda üstte belirttiğim kişiyi yanlışa sevk yüzündendir. Ben üstteki yorumumda sana göre abartmış olabilirim. Herkesi kendin gibi donanım gurusu görmemiş olsan neden o anakartı o zaman önermediğimi zaten anlardın.
Bak kardeşim. H110m soketleri dandik bir şey değil anladın mı ? Mavi ekran verecek bir ana kart da değil. B150m 4 yıl bozulmaz da h110m 3 ay sonra bozulur diye bir şey de yok. Aynı dayanıklılığa sahipler. Aralarında özellik farkları var. Ekran kartına yüklenmek için ana kart kısılabilir bunda bir sakınca yok. Ayrıca adam gider MSI H110M alır başkası gider ASUS H110M alır biri eline arızalı ulaşır sonra ben ceza yemem bundan. Konu açar bu firmaya bulaşmayın der veya firma ilgili çıkar orası beni ilgilendirmez. Risk falan da yok yani. Tekrar tekrar söylüyorum abartarak konuşuyorsun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı