i5 6402P vs i5 6500

Frokox

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar herkese. 1-2 hafta içerisinde sistem toplamayı düşünüyorum bütçem max. 3000 TL ve aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Hem çok fazla oyun oynayan hem de ufak çaplı grafik tasarım, yazılım gibi konulara da meraklı biri olarak i5 6402p ve i5 6500 arasında ki farkın oyunlarda çok fazla fark etmediğini öğrendim ama diğer konularda sıkıntı çıkarır mı bilmiyorum. Aynı zamanda sistem de ''Şunun yerine bu olsaydı...'' gibi düşünceleriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim. (SSD sonradan takmayı düşünüyorum)

ss.png

Dağlar kadar fark yok fakat anakartı B150M Pro VD yapınız. Ayrıca çok fazla oyun yüklemeyeceksen başta 240GB SSD alınız. HDD sonradan alınabilir.

Dediğini düşündüm fakat çok fazla oyun yükleyeceğim için hdd almayı düşündüm. Sonra ssd almak daha mantıklı geldi.
Bak topladığın sistem dengesiz. Bu sistemi öneririm. Çok daha dengeli. SSD yerine HDD alabilirsin.

Ara Toplam2.564,91 TL
Toplam KDV461,69 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.026,60 TL
[TBODY] [/TBODY]

Bak topladığın sistem dengesiz. Bu sistemi öneririm. Çok daha dengeli. SSD yerine HDD alabilirsin.

Ara Toplam2.564,91 TL
Toplam KDV461,69 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.026,60 TL
[TBODY] [/TBODY]
Teşekkürler tavsiyenize dikkat edeceğim.

P serisi işlemcilerde akıllı önbellek yok. Günlük kullanımda fark edilir ama oyun kullanımına yansımaz. Arada çok fark yoksa 0.4 Ghz hatrına 6500 alınır. 6402p alırsanız da 3-5 FPS oynar.

RX 470 GTX 1060 dan biraz zayıf bir ekran kartı ama buna değer. Sırf FPS için diğer bileşenleri düşürmenin zararını ilerde yaşarsın.
Haklı olabilirsiniz fakat dediğiniz bileşenleri pc ye sonradan eklemek istesem cebimden çıkabilecek max para 600-700 lira fakat ekran kartını değiştirmek istesem 1000 lirayı geçkin bir fiyat oluyor. Benim şimdi ki düşüncem 1 TB hdd+8 gb ram ile kullanıp 6-7 ay sonra 120 gb ssd ve 8 gb ram eklemeyi düşünüyorum ama tekrardan ekran kartı değiştirme gibi bir durumumun olması 2-3 seneyi bulacaktır.

Haklı olabilirsiniz fakat dediğiniz bileşenleri pc ye sonradan eklemek istesem cebimden çıkabilecek max para 600-700 lira fakat ekran kartını değiştirmek istesem 1000 lirayı geçkin bir fiyat oluyor. Benim şimdi ki düşüncem 1 TB hdd+8 gb ram ile kullanıp 6-7 ay sonra 120 gb ssd ve 8 gb ram eklemeyi düşünüyorum ama tekrardan ekran kartı değiştirme gibi bir durumumun olması 2-3 seneyi bulacaktır.
8 GB RAM yapabilirsiniz. Ama bazı oyunlar 8 GB RAM'i aşıyor. Böylece SSD ve HDD ikilisini ekleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı