i5 650 & R7 240 sistem donuyor

MEHMET TAS YT

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, benim ekran kartım R7 240 FPS test videolarında iyi FPS alıyor ama benim bilgisayarımda o kadar da iyi FPS almıyor. Sebebini söylerseniz sevinirim.

Ek olarak: SSD alsam FPS artar mı ve kasayı temizlemekte arttırır mı?

Anakart: Intel H55 DDR3 1333MHz soket 1156 mATX.

Ekran kartı: AMD Radeon R7 240 ASUS 4 GB DDR3 128 bit.

RAM: 2 tane var ikisi de 4 GB toplam 8 GB. MHz, CL falan DDR kaç olduğunu bilmiyorum ama tahminim DDR3, çünkü anakart da DDR3.

İşlemci: Intel Core i5-650 3.2GHz 4MB 73W 4 çekirdek.

Soğutucu: Tam olarak bilmiyorum ama ucuz bir şey 100-200 liralık.

Kasa: ASUS Turbo X modelini internette yok eski bir kasa DVD falan yeri ışıklı falan da değil zaten.

Monitör CBox 2150MHV 21.5"5 ms 60Hz HDMI+VGA Full HD LED monitör 1920 X 1080.

Hard disk: 950 GB SATA.

SSD: Yok ama almam lazım alırsam FPS artar mı?

Güç kaynağı: Bilmiyorum ama sanırım kasanın kendi güç kaynağı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam i5 yerine i7 takabilir adam. Zaten basit duzey oyunlar oynuyorsa buna binaen de bütçesi düşükse gidip bu adama "anakart yenile la çöp o PC" demek saçma herkes sizin gibi geniş bütçeli olamıyor. Lütfen yorum yaparken biraz akılcı olalım. Ellerinizden öperim.

Dostum ben kimseye PC'si çöp demem. İlk yazdığımda bile sadece bir şeyi yenilerse her şeyi yenilemesi gerek dedim bu kadar. Tabii o zamanın i5leri var hala. Bu arada benim bütçem geniş falan değil. 10 sene boyunca GTX 465, LP jr 49 lanparty anakartım, DDR3 8 GB ramlarle oynadım daha bu sene zar zor ikinci el ekran kartı vesaire topladım. Teşekkür ederim. Bende sizin yanağınıdan öperim.

Yeni konular

Geri
Yukarı