i5 650 sistemde takılmalar

Kadirkb

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sistemim de kısa bir zaman önce meydana gelen sorun şu şekilde,
- Tarayıcı açıkken birkaç sekmede takılma veya donma.
- Görev çubuğu gizle olduğu için fare üstüne getirdiğimde kendini göstermemesi.
- Fare orta tuşun kendi kendine basılma durumu ardından donma

- Yaptığım uygulamalar:
- Sabit diskten SSD geçme.
- Format (sorun devam ediyor)
- Sistem i5 650.
-Ekran kartı yok.
- 4 GB RAM.

Eğer uzun süredir kasayı temizlemiyorsanız bu durum işlemcinin ve diğer parçaların ısınmasına ve dolaylı yoldan performans düşüşüne yol açar. Eğer elinizden bu tarz işler geliyor ise kasayıp açıp genel kasa temizliği, fan temizliği ve termal macun değişikliği yapıp sistemi temiz bir şekilde yeniden kurun. Kendiniz yapamıyorsanız güvendiğiniz bir bilgisayarcıda temizlettirebilirsiniz. Eğer tüm bunlardan sonra da değişiklik yoksa donanımınız artık yeterli gelmiyor demektir.

Şöyle ki sabit diski SSD ile değişmeden önce temizledim toz vs lakin termal macun kısmına dokunmadım hiç. Windows 10 bundan 2 ay önce yükledim sorun bir haftadır böyle sanırım sistem artık yetmiyor Win 8.1 deneyeceğim bir de ne dersiniz? Win 8.1 Single langue düşünüyorum ne dersiniz?

Şöyle ki sabit diski SSD ile değişmeden önce temizledim toz vs lakin termal macun kısmına dokunmadım hiç. Windows 10 bundan 2 ay önce yükledim sorun bir haftadır böyle sanırım sistem artık yetmiyor Win 8.1 deneyeceğim bir de ne dersiniz? Win 8.1 Single langue düşünüyorum ne dersiniz?
Denemekte fayda var. 8.1'de de benzer problemler olursa RAM kaynaklıdır kesin olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı