i5 650 Sisteme anakart önerisi

Tamamdır bütçe kısıtlı olunca pek seçenek kalmıyor zaten bilgisayarın önemli parçalarında hiç değişiklik yapmadım bilgi lm az yani.

Peki 2000TL civarında nasıl bir ekran kartı öneriniz olurdu.

Tamamdır bütçe kısıtlı olunca pek seçenek kalmıyor zaten bilgisayarın önemli parçalarında hiç değişiklik yapmadım bilgi lm az yani.

Peki 2000TL civarında nasıl bir ekran kartı öneriniz olurdu.

i3 10100F al RX 6400 i5 650 ile darboğaz olur.

Ekran kartın AMD marka dostum. Intel işlemci takarsan darboğaz yapar.
Güzel uydurdun. Ne zırvalıyorsun sen ya? Bi' cacık bilmeden konulara atlamayın. Intel işlemci taksan neden darboğaz yapsın? Bu mantıkla 12900K'nın HD3450 ile darboğaz yapması lazım.

Darboğaz yapar alacağın performansı alamazsın.
Darboğaz: Ekran kartı işlemci uyumu.

O zaman forumun yarısının sistemi darboğaz yapıyor. AMD işlemci, NVIDIA ekran kartı kullanıyor pek çok kişi. Ekran kartı işlemci uyumu ona göre bakılmaz güçlerine göre bakılır.

Yukarıda önerilen RX6400u öneririm bende. Tüm parçalar için toplam bütçen nedir? Ona göre parça önerelim.
Yani tam fiyat söyleyemem ama 6 bin falan

Yukarıda önerilen RX6400u öneririm bende. Tüm parçalar için toplam bütçen nedir? Ona göre parça önerelim.
H310 ile i3 10100f uyumlu olurmu

Yani tam fiyat söyleyemem ama 6 bin falan

H310 ile i3 10100f uyumlu olurmu
Yada h410 ile

Bi' cacık bilmeden konuşunca böyle özgüven oluyor işte.

Güzel uydurdun. Ne zırvalıyorsun sen ya? Bi' cacık bilmeden konulara atlamayın. Intel işlemci taksan neden darboğaz yapsın? Bu mantıkla 12900K'nın HD3450 ile darboğaz yapması lazım.

Geri
Yukarı