i5 650 sisteme GTX 1050 TI olur mu?

Zazapaculya

Kilopat
Daha fazla  
  • Anakart : Asus P7H55-M lx
  • İşlemci : Intel (R) Core(TM) i5 CPU 650 @3,20GHz 3,20 GHz
  • RAM : 2x4 GB ( RAM slotunun 1.slotu bozuk RAM'i çalıstırmıyor ondan 4 GB RAM kullanılıyor şu an.
  • Ekran kartı : AMD Radeon HD 6800 series
  • Power : 500 W
  • SSD var. 1 tane de 128 GB SandDisk Windows ona kurulu değil ama.

1050 Tİ alacağım uyar mı?
MSI GeForce GTX1050 Ti 4GB OC GDDR5 128Bit NVidia DX12 Ekran Kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle darboğaz olacaktır bence. İ5 7400 GTX 1050 Ti testleriyle İ5 650 GTX 1050 Ti testlerini karşılaştırıp öğrenebilirsiniz.

Bir miktar darboğaz olacaktır. Özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda. Diğer oyunlarda pek sıkıntı yapacağını sanmam. Yine de size kalmış.

Darboğaz varken sorun olucakmi pc ye.
Şuan kullandığım ekran kartından iyi olsun benim istediğim
Knight online ile steam cs-go falan oynuyorum sadece

Aynı işlemci ile GTX 1050 Ti kullanmaktayım. Bazı oyunlarda bir miktar darboğaz oluyor bunuda grafik ayarlarını daha çok açarak üstesinden gelebiliyorsunuz. Olduğu zamanda GPU kullanımı % 80-85' düşüyor. Daha altına indiğini görmedim. RAM konusunda biraz sıkıntı yaşabilirsiniz sadece 6 Gb Ram var bende o bile yetersiz geliyor bazı oyunlarda. En kısa sürede 8 Gb yapmayı planlıyorum.

Darboğaz yapması sorun yaratmaz. Sadece ekran kartını tam performans kullanamazsınız o kadar ama sisteme bi zararı dokunmaz. Zaten grafik ayarlarını açarak üstesinden geliniyor.

Aynı işlemci ile GTX 1050 Ti kullanmaktayım. Bazı oyunlarda bir miktar darboğaz oluyor bunuda grafik ayarlarını daha çok açarak üstesinden gelebiliyorsunuz. Olduğu zamanda GPU kullanımı % 80-85' düşüyor. Daha altına indiğini görmedim. RAM konusunda biraz sıkıntı yaşabilirsiniz sadece 6 Gb Ram var bende o bile yetersiz geliyor bazı oyunlarda. En kısa sürede 8 Gb yapmayı planlıyorum.

Darboğaz yapması sorun yaratmaz. Sadece ekran kartını tam performans kullanamazsınız o kadar ama sisteme bi zararı dokunmaz. Zaten grafik ayarlarını açarak üstesinden geliniyor.
Başlıkta belirttim ram slotunun 1.si bozuk ne yaptıysam çalışmadı oraya koyduğum ram 2 adet g-skil adlı 4gb ram var biri boşta bekliyor öyle

Başlıkta belirttim ram slotunun 1.si bozuk ne yaptıysam çalışmadı oraya koyduğum ram 2 adet g-skil adlı 4gb ram var biri boşta bekliyor öyle

RAM'de arızalı olabilir. Başka bir RAM ile denemeni tavsiye ederim. Eğer sonuç yine aynı ise bitane 8 GB'lık Ram işini görür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı