İ5 650 Tabanlı Sisteme GT 730 Takılır Mı ?

ersincaliskaan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisyarımın özellikleri:

İşletim sistemi: Windows 7 Home Basic 32 bit (6.1,yapı 7601)
Sistem modeli: HP Elite 7100 Microtower PC
BIOS: 06/25/10 11:11:05 Ver: 5.15
İşlemci: Intel(R) Core(TM) İ5 CPU 650 @3.20GHz (4 CPUs),
Bellek: 4096MB RAM
Disk Belleği Dosyası: 2503MB kullanıldı , 4305MB kullanılabilir.
DirectX Sürümü: DirectX 11
Anakartım: DDR3

Arkadaşlar, yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınız PCI Express 2.0 veya 3.0 slotu varsa ve güç kaynağınız yeterse herhangi bir sıkıntı çıkıcağını sanmıyorum. Ve işletim sisteminizi 64 bit yapmanızda fayda var.

DDR3 diye bir anakart yok. :) Anakartınızın tam modelini öğrenirseniz yardımcı olmaya çalışırız fakat, Ekran kartı uyumluluğu gibi bir problem yaşamanız mümkün değil bu devirde Anakartınızın o kadar eski olma ihtimali yok. Önemli olan güç kaynağı, güç kaynağınız kaç W? 12v kanalından kaç A akım veriyor? Bunlar önemli. (Yazıyı yazdıktan sonra gördüm marka olarak PC'nin modelini vermişsiniz bakayım bilgi edinebilecek miyim.)

GTX 730'u bu sistemde kullanabilirsiniz fakat daha üst bir kart almak isterseniz PSU değiştirmeniz gerek.

DDR3 diye bir anakart yok. :) Anakartınızın tam modelini öğrenirseniz yardımcı olmaya çalışırız fakat, Ekran kartı uyumluluğu gibi bir problem yaşamanız mümkün değil bu devirde Anakartınızın o kadar eski olma ihtimali yok. Önemli olan güç kaynağı, güç kaynağınız kaç W? 12v kanalından kaç A akım veriyor? Bunlar önemli. (Yazıyı yazdıktan sonra gördüm marka olarak PC'nin modelini vermişsiniz bakayım bilgi edinebilecek miyim.)

GTX 730'u bu sistemde kullanabilirsiniz fakat daha üst bir kart almak isterseniz PSU değiştirmeniz gerek.

Çok teşekkür ederimm ankartım MSI 2A9Ch olması lazım :D

Anakartınız PCI Express 2.0 veya 3.0 slotu varsa ve güç kaynağınız yeterse herhangi bir sıkıntı çıkıcağını sanmıyorum. Ve işletim sisteminizi 64 bit yapmanızda fayda var.
Teşekkür ederim :D Bu arada 128W diye biliyorum.

Kimsede dememiş ki; "GTX730 nedir arkadaş?"

GTX730 diye bir kart yok, GT730 o. Uyarmama rağmen devam ediyorsunuz. :)

Onuda yanlış biliyorsunuz. :) :) 128W diye bir PSU yok. 300W sizin PSU'nuz GTX 730'u kullanabilirsiniz. :)

Evet GT 730 olacak sanırım. :) Ama arkadaş 128W PSU'dan bahsediyor olsun o kadar. :)
Yanlış verdiğim bilgilerden dolayı özür dilerim. Arkadaşlar, bilgisyarımın modeli HP Elite 7100 mt :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı