i5 6500 boşta 3.5 GHz'de çalışıyor

Harunerd

Kilopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım boşta olmasına ragmen (2dk önce açtım) işlemci hızı çok yuksek gozukuyor. Ayrıca bilgisayarım boşta bu yuzden bu çok ısınmaya sebep oluyor normalde boşta max 1 1.5 olması gerekmıyor mu? Bu hız değeri sureklı değişiyor 3 ile 3.6 arası gıdıyor.

Intel i5 6500 3.20 GHz
MSI B150 Gamıng m3
MSI GTX 960 4 GB
16 GB DDR4 HyperX Fury

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    137,4 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:
Güç planınız yüksek performans ise bu değerler normal. Dengeli moda alırsanız frekans düşecektir.
Eki Görüntüle 346805
Eki Görüntüle 346806
Zaten dengeli mod seçili efendim
İşlemcinin temel hızı zaten 3.2 GHz daha altına inemez. Değerler normal.
Msi gamıng app indirdim ordan işlemciyi silente aldım 800 hz ye düştü pc boştayken bi ara o zaman pc 25 derece oldu ama 15dk gta 5 gırdım 95 derece - 15 dk rıng of elysıum gırdım 85 derece oldu

Cooler master masterliquid 120 sıvı sogutma var bence normal değil boşta 55 derece çunku şuan

O halde arka plan uygulamalarından veya sürücülerden birisi bu frekansı yükseltiyor. Bence çok umursamayın bir zararı yok bunun. Aşırı ısınma yapıyorsa temizlik tavsiye ediyorum, daha iyi olur. Ki ısınacağını sanmıyorum.

O halde arka plan uygulamalarından veya sürücülerden birisi bu frekansı yükseltiyor. Bence çok umursamayın bir zararı yok bunun. Aşırı ısınma yapıyorsa temizlik tavsiye ediyorum, daha iyi olur. Ki ısınacağını sanmıyorum.
bilgisayarın içini her 3 ayda bir blower yardımıyla temızlıyorum ayrıca 5 ay once termal macun değişti bu sıcaklık değerinde ama bir sorun olmaz deme birşeyler yanmaz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı