i5 6500 - GTX 1070 Sistem Yükseltme

Canavardomuz

Hectopat
Yer
İstanbul - Esatpaşa, Alanya - Tosmur
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemim şu şekilde:

i5 6500
Msi GTX 1070 Gaming X
B150 M Bazooka
16 GB HyperX
240GB SSD Kingston

İşlemciyi ve anakartı değiştirmek istiyorum ama nası bi değişim yapmam gerek emin değilim.
i7 6700, i7 7700, Ryzen işlemcileri düşünüyorum anakart olarak da Z170 yada Z270 M3 seviyesinde anakartları düşünüyorum, fikirleriniz nelerdir ? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum elindeki işlemci i5 6500 den i7 7700 e geçiş için anakartı değiştirmene gerek yok, yani mantıksız olur. Tavsiyem K ibareli bir işlemci al . i7 7700k ve z270a bir anakart güzel olur.Bu sayede işlemcine oc yapabilirsin.

Skylake sistemden Ryzen işlemciye geçmeye gerek yok, boşu boşuna gereksiz masraf olur. Sisteminin değişebilir bir bileşeni olduğunu düşünmüyorum. Değiştirmek istersen de işlemciyi İ7 6700-7700 yapabilirsin.

Son düzenleme:
Sistemindeki belirttiğim bileşenleri değiştirmek mantıksız olur. Skylake'den Ryzen'e geçmek de öyle. Önerim, işlemcinizi i7 7700 yapabilirsiniz (BİOS güncelleme şartı ile). İlla ki değiştireceğim diyorsanız, İ7 7700K ve Z270 Gaming M3 veya Gaming Pro Carbon modellerinden dilediğinizi alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı