i5 6500 GTX 1650 Valorant ateş edilince performans düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
Arkadaşlar 1000 TL ile hangi RAM almam daha iyi olur var mı tavsiyeniz Max 1300 TL kadar çıkabilirim? Yoksa anakart mı alsam bazıları eskimiş dedi.

RAM alana kadar grafikleri kısabilirsin.

Grafikleri kısınca bir şey değişmiyor canım arkadaşım aynı sorun devam ediyor Ultra'da da akıcı oynanıyor ama adam karşıma çıkınca oyun bir anda yavaş çekime giriyor termal macun hiç değiştirmedim işlemcimde bu sorun olur mu sence?

8gb ram ile valorant oynanabilir bence ram ile ilgili değil.
RAM ile alakalı değil zaten hem oyunun optimizasyonu kötü. Hem de ateş ederken efekt vs. gibi faktörlerden anlık olarak sistemi zorlayıp FPS düşüşüne neden oluyor büyük ihtimalle. Grafikleri en düşüğe alınır ve tek kanal olan RAM çift kanala yükseltilir ise performansa etki edecektir. Fakat oyunun optimizasyonu kötü olduğu için kesin çözer diyemeyiz.

Hard Disk'te bir problem var mı?

Dostum iyi bir konuya değindin hard disk bozuktu ve 60 dereceye ulaşıyordu bende değiştirdim hard disk bir sorun yok oyun C diskine kurdum C diskinde SSD var daha hızlı olsun diye ama ne yaptıysam şu oyunu akıcı yapamadım driver hepsi güncel şu sorunu çözsem başka derdim kalmayacak ama aylardır bu derdi çekiyorum sistemi topladığımdan beri adamakıllı oyun zevki yaşıyamadım Allah kimseye bu derdi vermesin diyebilirim.

Dostum iyi bir konuya değindin hard disk bozuktu ve 60 dereceye ulaşıyordu bende değiştirdim hard disk bir sorun yok oyun C diskine kurdum C diskinde SSD var daha hızlı olsun diye ama ne yaptıysam şu oyunu akıcı yapamadım driver hepsi güncel şu sorunu çözsem başka derdim kalmayacak ama aylardır bu derdi çekiyorum sistemi topladığımdan beri adamakıllı oyun zevki yaşıyamadım Allah kimseye bu derdi vermesin diyebilirim.
Oyun içi değerlerini atar mısın? Afterburner ile.

Geri
Yukarı