i5-6500 GTX 960 sistemde FPS düşüyor

Fatih8080

Kilopat
Daha fazla  
  • MSI Z170A GAMING m5.
  • Intel Core i5 6500 3.2 GHz.
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB 128 Bit.
  • Western digital 1 TB 7200 RPM.
  • Corsair LE200 240 GB SSD.
  • Cooler Master Masterliquid 240.
  • Corsair Vengeance 2x8 3000 MHz CL 16.
  • Thermaltake versa H22 kasa ve içinden gelen 600W güç kaynağ.
Sistemim bu şekilde. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Battlefield 1, Fortnite, Watch Dogs 2, PUBG, CS:GO, For Honor, Paladins, Dirt 4 vb oyunlarda sürekli FPS düşmesi problemi ile karşılaşmaktayım. İşlemci kullanımı genelde %75-95 arası dolaşıyor, sıcaklık 43'ten yukarı çıkmıyor, ekran kartının sıcaklığı 62'den yukarı çıkmıyor, HDD sıcaklığı 33'den yukarı çıkmıyor, SSD sıcaklığı 33'den yukarı çıkmıyor. Lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi bu sistem ile ne yaparsam yapayım her türlü FPS düşmesi problemi oluyor. Sistemimi zorlamayacak oyunu oynamaya çalışsam bile FPS düşmesi problemi ile karşılaşıyorum. Google, Opera gibi uygulamaları açınca 1 saniye donuyor gibi olup bir anda açılıyor. Şu anda Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynamaktayım Vulkan ile açmak zorunda kalıyorum, FPS düşmesi azalıyor öyle yaparsam ama normal olarak açarsam biraz daha fazla drop problemi yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • MSI Z170A GAMING m5.
  • Intel Core i5 6500 3.2 GHz.
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB 128 Bit.
  • Western digital 1 TB 7200 RPM.
  • Corsair LE200 240 GB SSD.
  • Cooler Master Masterliquid 240.
  • Corsair Vengeance 2x8 3000 MHz CL 16.
  • Thermaltake versa H22 kasa ve içinden gelen 600W güç kaynağ.
Sistemim bu şekilde. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, Battlefield 1, Fortnite, Watch Dogs 2, PUBG, CS:GO, For Honor, Paladins, Dirt 4 vb oyunlarda sürekli FPS düşmesi problemi ile karşılaşmaktayım. İşlemci kullanımı genelde %75-95 arası dolaşıyor, sıcaklık 43'ten yukarı çıkmıyor, ekran kartının sıcaklığı 62'den yukarı çıkmıyor, HDD sıcaklığı 33'den yukarı çıkmıyor, SSD sıcaklığı 33'den yukarı çıkmıyor. Lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi bu sistem ile ne yaparsam yapayım her türlü FPS düşmesi problemi oluyor. Sistemimi zorlamayacak oyunu oynamaya çalışsam bile FPS düşmesi problemi ile karşılaşıyorum. Google, Opera gibi uygulamaları açınca 1 saniye donuyor gibi olup bir anda açılıyor. Şu anda Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynamaktayım Vulkan ile açmak zorunda kalıyorum, FPS düşmesi azalıyor öyle yaparsam ama normal olarak açarsam biraz daha fazla drop problemi yaşıyorum.
GPU kullanımı kaç?

GPU kullanımı kaç?

GPU Vulkan ile açtığımda %80-%100 arası dolaşıyor genellikle %99 ama normal olarak açtığımda %80 da geziyor genellikle.
GPU kullanımı kaç?

Sizce problem neden kaynaklanıyor format attım, virüs yok, arkada açık uygulama olarak sadece Steam ve Uplay onlar da oyuna girmemi sağlıyor, ekran kartı driver güncel, anakart güncel, SSD güncel.(işlemciye Update yapılıyor mu yapılmıyor mu bir fikrim yok ama)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı