i5 6500-GTX1060 Darbogaz

Daha fazla  
İlk olarak Darksiders 2 oyununda başladı. Oyuna ilk girdim ekranda yatay çizgiler çıkmaya başladı oyunda oyunu çözünürlügü otomatik çok düşüktü. Yükselttim düzeldi o oyunda sonra Ets2 girdim aynı sorun onda başladı ne yapıp edip düzeltemedim. Bilgisayarı yeniden başlattım düzeldi o sonra birkaç gün sonra Dead space 3 oyunun da son sahnelere dogru bi sahnede görüntüler bozulmaya başladı. Asırı derecede görüntüler birbirine karışmaya başladı falan o sahneyi tekrar başa sardım tekrar aynı yere girince bu sefer daha beter oldu. Oyun dondu bende oyunu kapattım oc moda almayı unutmuştum. Ekran kartını aldım OC moda açtım düzeldi.

Acaba sorun nerde oyunlarda mı ekran kartında mı? Darbogaz sorununa da gelirsek işlemcim i5 6500 olmasına ragmen NFS 2015,Dyingt Light ve bazı oyunlarda CPU kullanımı 90-100 arası dolanıyor nedense NFS 2015 de crew yapınca yada biriyle yazısınca yada dolanırken bazen oyun kasmaya başlıyor. Acayip bir şekilde bazen GPU kullanımı bile yüzde 70'lere dütügü oluyor CPU kullanımı 90-100 lerde geziniyor Dyight light da ise hiç indmiyor. CPU yüzde 100 den kısacası darbogaz yaşıyorum dehset derecede biraz arastırmamın sonucunda tek kanal RAM kullanımından oldugunu buldum acaba bu dogrumudur kafam karıştı. Yardım eder misiniz ?

NOT: Bu sıralarda sıcaklık degerleri gayet normal GPU tam yukte 60 65 arası giderken CPU 39 35 arası gidip geliyor degerler normal yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı işlemci ve ekran kartı bulunmakta Battlefield 4'de CPU kullanımı 80-90 arası geziyor ben normal olduğunu düşünüyorum senin sorununun ama tabi daha bilgili birilerinin yorumu da önemli.

Diğer donanım özelliklerini yazarsanız yardımcı olacak birileri çıkacaktır. Sürücü versiyonununuz nedir mesela? Güncelliği nVidia experience programı üzerinden kontrol eder misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı