i5 6500 için anakart önerisi

Bütçe
1500

wise11

Femtopat
Arkadaşlar, i5 6500 işlemcim var. Anakartım 2133 MHz kadar destekliyor. Anakart değiştirmeyi düşünüyorum. Kasa ATX destekliyor, önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar, i5 6500 işlemcim var. Anakartım 2133 MHz kadar destekliyor. Anakart değiştirmeyi düşünüyorum. Kasa ATX destekliyor, önerilerinizi bekliyorum.
Sebepsiz bir şekilde i5 6500 ve türevlerinin 2.eli fahiş fiyatlara satılabiliyor. 800-900 liraya alıcı bulabilirsiniz bence. Ve üstüne biraz ekleyip sıfır İ310100F ve anakart alabilirsiniz.

Hocam, bu işlemci için Z170 anakarta para vermeye değmez. Biraz daha para ile 10.nesil alabilirsiniz. İşlemci ve anakartı satın derim.

Oyunlardaki performansı arttırmak için değiştirmek istiyorum da anakart ve işlemci değiştireceğim yüksek ihtimal o daha mantıklı geldi.
Sadece Anakart değiştirerek hiçbir artış yakalayamazsın. Bende de i5 6500 var. Ben tamamen satıp sistemi yükseltmeyi düşünüyorum.

Benim tavsiyem biraz daha bekleyip 12.nesili bi görün derim. Yenilikler fazla. Eğer maliyet çok fazla olursa 10.nesil intel işlemci anakart gerekirse ram takviyesi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı