İ5 6500 için anakart tavsiyesi

Bazooka almanızı tavsiye ederim.
Peki neden? Niye Gaming pro veya Pro-VDH değil de bazooka? Özellik olarak Pro-VDH ile aynıymış.

Aralarındaki fark led, renk ve yazılım farkı gibi gözüküyor. Belki de yazılım farkı da yoktur.

Hepsiburada sağ olsun iki anakartı aynı anda kargoya vermiş, tekini iptal etmiş olmama rağmen, birisi "MSi b150 Gaming m3, diğeri ise MSi b150m Pro-VDH. :) Hangisini geri iade etmeliyim sizce geldikten sonra? Ya açıkçası "Gaming" ibaresinden dolayı Gaming m3 almak istiyorum fakat israf gibi geliyor her zaman ki kararsızlığım baş gösterdi. :) İlk başta vermiştim Gaming m3 siparişini sonra kargo konusunda sıkıntı çıkınca iptal etmiştim ama etmemişler, iptal olacak diye de Pro-VDH siparişi vermiştim şimdi ikisi aynı anda gelince yine kararsızlığa düştüm tam karar verip sipariş geçiyorum bir problem geliyor, sonra tam o problemi çözüp diğerini veriyorum bu sefer bir problem daha olup kafamı karıştırıyor. Yine aklımda deli sorular :D

Açıkcası ikisi arasında 140 TL fark var, değecek bir fiyat farkı olduğunu düşünmüyorum. Ama ne bileyim, gaming, ses yongası, ethernet yongası. Ama bir yandan da sürü ile kullanmayacağım şeyler de mevcut, kararsızlık kadar kötü bir şey yok :)

Açıkcası ikisi arasında 140 TL fark var, değecek bir fiyat farkı olduğunu düşünmüyorum. Ama ne bileyim, gaming, ses yongası, ethernet yongası. Ama bir yandan da sürü ile kullanmayacağım şeyler de mevcut, kararsızlık kadar kötü bir şey yok :)

I5 6600 işlemci ile Msi B150 Gaming M3 kullanıyorum. CS GO ile 55-60 ping. Daha önce Asus Maximus VIII Hero ile 90-110 arasında idi ping. Killer Network gayet işe yarıyor bence. Çok sık sistem değiştirmiyor isen almışken iyisini al bence. Oyun kodu da hala geçerli sanırım 179 lira oyun galiba belki oynarsın. :D

I5 6600 işlemci ile Msi B150 Gaming M3 kullanıyorum. CS GO ile 55-60 ping. Daha önce Asus Maximus VIII Hero ile 90-110 arasında idi ping. Killer Network gayet işe yarıyor bence. Çok sık sistem değiştirmiyor isen almışken iyisini al bence. Oyun kodu da hala geçerli sanırım 179 lira oyun galiba belki oynarsın. :D
Ciddi anlamda bu kadar fark ediyorsa, Gaming m3 almak daha mantıklı neredeyse 2 kat ping farkı oluyormuş dediğine göre.

Bugün anakartım geldi, sistemi kurdum ve eski anakartıma gömülüydü Windows 10 technopat'ın öneridiği bir program ile kodu almıştım fakat o kodu yazdığımda kullanılıyor deniliyor, anlayacağınız üzere şuan Windows orjinal gözükmüyor ben bu kodu kullanamaz mıyım, orjinal yapmak için yeni kod mu almam gerekiyor?

OC yapmayacaksan MSI'ın B150M serisi kartları var gayet iyiler. 4 Ram slotu istersen Bazooka, şık olsun Gaming olsun diyorsan Gaming Pro'yu almanda yarar var

Arkadaşlar öneriniz için teşekkür ederim, anakart olarak tercih yaptım. MSi b150m Pro-vdh erken geldi bende düşünmedim onu aldım beklemek istemedim. Ama eski anakartıma Windows gömülüydü, kodu almıştım ama gömülü olduğu için kod kullanılıyor diyor. Eski anakartıdaki biosa gömülü olan Windows'u hiç bir şekilde kullanamaz mıyım? Yeni Windows mu almam gerekiyor, orjinal olması için?

Arkadaşlar öneriniz için teşekkür ederim, anakart olarak tercih yaptım. MSi b150m Pro-vdh erken geldi bende düşünmedim onu aldım beklemek istemedim. Ama eski anakartıma Windows gömülüydü, kodu almıştım ama gömülü olduğu için kod kullanılıyor diyor. Eski anakartıdaki biosa gömülü olan Windows'u hiç bir şekilde kullanamaz mıyım? Yeni Windows mu almam gerekiyor, orjinal olması için?
İşi korsan yollardan halledebilirsiniz ben öyle yaptım maddi durumum yüzünden öğrenci parası yetmiyor. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı