i5 6500 için soğutucu

Berke Civan

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mühendis, Girişimci
Merhabalar, ben 3 ay icerisinde bir bilgisayar toplayacagim. GTX 970 ve i5 6500 tabanli bir sistem dusunuyorum. Arastirdim ve herkes OC yapilmadigindan stok fanin iyi olacagini soylemis. Ancak ben stok fan kullanmak istemiyorum. i5 6500 icin sessiz ve guzel bir sogutucu onerir misiniz? (Hava sogutma)

Bende 970 Kullanıyorum i5 6500.

Stok fanı yeterli olacaktır o işlemciye OC yapılmıyor stok fanı yeter eğer yaz aylarında benim görüşüm sıkıntı yaparsa alırsın. Ben gayet memnunum oyunları ultrada oynuyorum kasadan ses dahi gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar alacağım sitede İ5 6500 işlemcinin yanında Tray ( Fansız ) yazısını görüyorum. Stok fan çıkıyor mu içinden?

Arkadaşım "Kutudan çıkan" diyorsun. Tray demek kutusuz demek içinde stok fan yok demek. Israr etmeyin lütfen.

Çok merak ediyorumda bu fanlar altın kaplamalı değerli birşeymi fanlı olanlar mevcut zaten benimde aldığım işlemcide çıkmıştı fansız alacan diye bir kaide yok !

Son düzenleyen: Moderatör:
çok merak ediyorumda bu fanlar altın kaplamalı değerli birşeymi fanlı olanlar mevcut zaten benimde aldığım işlemcide çıkmıştı fansız alacan diye bir kaide yok !

Fansız almanız gerektiğini ya da buna mecbur olduğunuzu söylemedim zaten. Ama parça Tray yani kutusuz-stok fansız olarak alınınca daha ucuza geliyor. Ki zaten bütçesi el veren birçok kişi overclock yapmasa dahi sistemlerinde stok işlemci fanlarına yer vermiyor. Bu yüzden Kutulu versiyonu alıp stok fan parası vermek yerine Tray(Türkçe karşılığını bilmiyorum) versiyon almak da bir seçenek. Agresif tavrınızın sebebini anlayabilmiş değilim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı