i5 6500 ile GTX 1070 taksam sorun olur mu?

fergun

Centipat
i5600 işlemcime MSI GeForce GTX1660 GAMING X 6 GB GDDR5 ekran kartı taksam sorun olur mu?

Anakartım uyum saglar mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Adsızss.png

Adsızsssada.png

GPU Intensive oyunları ultra kalitede MSAA, SSAO, Anisotropic Filtering x16, Ambient Occlusion gibi detay ayarları aktif hale getirip oynadıktan sonra kartı o kartı sınırda da olsa besleyecek kapasitede bir işlemci. Ama çok oyunculu online veya optimizasyonu sıkıntılı oyunları (BF5 MP, AC Origins/Odyssey, PUBG gibi) rahat bir şekilde düşük ayarlarda 100 FPS+ oynama gibi bir hedefiniz varsa bu karttan uzak durun. En iyi alternatif ikinci elde temiz GTX 970/1060 3GB ya da sıfır RX 570 4G olur benim önerim. Ayrıca uyumluluk konusunda herhangi bir şüpheniz olmasın, PCI Express 3.0 bağlantı birimine sahip bir portunuz var, gerekli güç bağlantılarını sağladığınız zaman çalışmaması için bir neden yok. Güç kaynağının minimum 500 W 80+ kriterinde gerçek gücü verebilen kaliteli bir marka olmasına dikkat edin.

GPU Intensive oyunları ultra kalitede MSAA, SSAO, Anisotropic Filtering x16, Ambient Occlusion gibi detay ayarları aktif hale getirip oynadıktan sonra kartı o kartı sınırda da olsa besleyecek kapasitede bir işlemci. Ama çok oyunculu online veya optimizasyonu sıkıntılı oyunları (BF5 MP, AC Origins/Odyssey, PUBG gibi) rahat bir şekilde düşük ayarlarda 100 FPS+ oynama gibi bir hedefiniz varsa bu karttan uzak durun. En iyi alternatif ikinci elde temiz GTX 970/1060 3GB ya da sıfır RX 570 4G olur benim önerim. Ayrıca uyumluluk konusunda herhangi bir şüpheniz olmasın, PCI Express 3.0 bağlantı birimine sahip bir portunuz var, gerekli güç bağlantılarını sağladığınız zaman çalışmaması için bir neden yok. Güç kaynağının minimum 500 W 80+ kriterinde gerçek gücü verebilen kaliteli bir marka olmasına dikkat edin.
gtx 1660 için bahsediyorsunuz degilmi ?
100 fps bana yeterlidir daha fazlasında gözüm yok :D
gtx 1660 için bahsediyorsunuz degilmi ? başlıkta yanlışlık yapmışım :)

gtx 1660 için bahsediyorsunuz degilmi ?

İkisi için de geçerli. Düşük ayarlar için demiştim onu ben, çoğu oyunda ultra ayarlarda 60-70 FPS bandını yakalayabilirsiniz diye düşünüyorum, ama genel olarak belli oranda performanstan kayıp yaşarsınız. 1660 alırsanız çok üzmez ama ağır oyunlarda darboğazla karşılaşma olasılığınız büyük ve bu oranı azaltmak için de çoğu oyunu ultra ayarlarda oynamanız önerilir. Kısacası almanızı önermem, sağlıklı olmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı