i5 6500 kullanımının çok yüksek olması

Mithril5

Kilopat
Bilgisayarı ilk açtığımda ve Chrome vs. herhangi bir tarayıcı açtığımda mouse donarak hareket ediyor. Araştırdım biraz ve CPU kullanımı çok yüksek olduğundan kaynaklanır dediler. Sorunu çözmek için araştırırken şöyle bir kod buldum.

Kod:
PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000.
PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT

Bu tam olarak ne işe yarıyor acaba? İşlemciden maksimum performans almamı engeller mi herhangi bir dezavantajı var mıdır? Sistem özelliklerim imzamda belirtilmiş durumda. Sistem yeterli gelmediği için kasma yapar veya yüksek CPU kullanımı olur diye düşünmüyorum.
● i5 6500 3.2 ● MSI B150M Bazooka ● GSKILL 16GB (2X8) RipjawsV DDR4 2400 MHz ● GTX 1060 Dual 6GB ● Corsair 120GB Force LE 200 Sata 3.0 SSD
● WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 ● Windows 10 64 bit

Bilgisayarı ilk açtığımda ve Chrome vs. herhangi bir tarayıcı açtığımda mouse donarak hareket ediyor. Araştırdım biraz ve CPU kullanımı çok yüksek olduğundan kaynaklanır dediler. Sorunu çözmek için araştırırken şöyle bir kod buldum.

Kod:
PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000.
PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT

Bu tam olarak ne işe yarıyor acaba? İşlemciden maksimum performans almamı engeller mi herhangi bir dezavantajı var mıdır? Sistem özelliklerim imzamda belirtilmiş durumda. Sistem yeterli gelmediği için kasma yapar veya yüksek CPU kullanımı olur diye düşünmüyorum.

Ekran kartın işlemciye darboğaz yapıyor dostum.

Sistem özelliklerim;

İ5 6500 3.2 Ghz.
MSI B150M Bazooka
GSKILL 16GB (2X8) RipjawsV DDR4 2400 MHz GTX 1060 Dual 6GB
Corsair 120GB Force LE 200 Sata 3.0 SSD
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0
Windows 10 64 bit

Geri
Yukarı