i5 6500 Onboard Ekran Kartı Performansı

Yukarıda arkaşımızın belirttiği videoda da açıkça görüldüğü üzere 720p'de bile en düşük ayarlarda ortalama 20-25 Fps verirken başka arkadaşlarımızın 1080p'de nasıl 40-45 Fps aldıklarını anlıyabilmiş değilim.

Merhabalar, burda baya bir yanılmışsınız fikir verirken. Bende hem bütçeden dolayı, hemde gelecek yeni ekran kartı teknolojisi için beklemekteyim. Sistemim de şu şekilde;

• Asus Z170-A Anakart
  • 8 Gb Kingston Hyperx Ram
  • 2 Tb Seagete Harddisk
  • 120 Gb Kingston SSD
  • İ5-6500 İşlemci
Ve bu bilgisayarla Gta5' i 1080p'de normal-high arası 25-30 fps de oynatıyor. Birkaç küçük ayarla bunu 40-45'in üzerine rahatlıkla çıkardım fotoğraflarınıda atabilirim :)
Yani diyeceğim odur ki, beklediğimden çok çok performanslı hd530.
Tebrik ederim, uydurma konusunda Oscar kazandınız. :)

Onboard ekran kartı ile oyun oynarken intel platformunda da belleklerin frekansı önemli midir? Hani APU sistemlerde önemli ya. Ben de bir süre i7 6700K'nın hd 530'u ile idare etmek durumunda kalacağım. CS:GO düşük ayarlarda 50-60 fps alsam kafi.

Onboard ekran kartı ile oyun oynarken intel platformunda da belleklerin frekansı önemli midir? Hani APU sistemlerde önemli ya. Ben de bir süre i7 6700K'nın hd 530'u ile idare etmek durumunda kalacağım. CS:GO düşük ayarlarda 50-60 fps alsam kafi.
Eğer sistemin imzandaki bileşenlerden oluşuyorsa bir sorun yaşamazsın. 2666 MHz gayet yeterli olacaktır.

bendede i5 6500 var 1600x900 çözünürlükte gta 5 ort 30 fps veriyor. Cs:go ya gelince 1080p dust 2 de düşük ayarlar ortalama 80fps veriyor. ramlerim 2x8gb 2400mhz

HD 530'a ayrılan RAM miktarını arttırın varsayılan 32 MB'dir. Bunu Biostan 512'ye çıkarın iyileşme olacaktır.

Şuan onboard ile kullanmaktayım ekran kartı alana kadar üst düzey oyun oynamayacağım zaten ve bunun dışında çoğu oyunda orta seviye ayarlarda performansından gayet memnunum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı