i5 6500 Sistem Düşük FPS Sorunu

SAKULTA973

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
Yakın zamanda i5 6500 tabanlı bir sistem topladım ve ekran kartı almadım. İşlemcinin içerisindeki HD 530'u kullanıyorum. Technopat testlerine baktım, League of Legends'da onlar en yüksek ayarda 70+FPS alırken, ben orta yüksek ayarlarda 70+ zor alıyorum. Başka BIOS çıkmış mı diye bakarken anakartımın sitesinden ''On-board VGA drivers'' adlı bir sürücü buldum. Sorun bunla alakalı da olabilir mi? Şimdiden teşekkürler. Ha bu arada anakartım MSI B150 Gaming M3.

HD 530 a 1gb bellek ayırdın mı bios dan ? Eğer ayırmadıysan veya nasıl olacağını bilmiyorsan şu videoyu dikkatlice izle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim, denedim fakat bir işe yaradığını pek söyleyemem maalesef. Acaba bellek frekansımdan dolayı olabilir mi?

Son düzenleme:
Pek sanmıyorum, XMP yaptınız mı ? Birde şöyle birşey eklemek isterim testte kullandıkları HD 530, i7 6700K ya ait grafik işlemcisi.HD 530'da i5 6500 ve altında çalışma frekansı, i5 6600-k, i7 6700-k ya göre %20 kadar daha düşük. O yüzdendir.

İ7 olması fark etmez ben de i5 6500 tabanlı sistem kurdum ekran kartı almadım hd 530 ile Lolde ortalama 90 Fps alıyorum hiç sıkıntısız drop bile olmuyor, anakartım Asus b150m pro gaming gerçi anakartla pek ilgisinin olduğunu sanmıyorum.

İ7 olması fark etmez ben de i5 6500 tabanlı sistem kurdum ekran kartı almadım hd 530 ile Lolde ortalama 90 Fps alıyorum hiç sıkıntısız drop bile olmuyor, anakartım Asus b150m pro gaming gerçi anakartla pek ilgisinin olduğunu sanmıyorum.
İntelin kendi sitesinden şu bilgileri paylaşmak isterim ki, i7 6700k'daki hd530, i5 6500 dekinden daha performanslı.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 86
XMP yapmayı tam olarak bilmiyorum, 2133MHz'de kalıyor bellekler, daha yukarı çıkmıyor. Temiz kurulum yapmak istiyorum fakat çok fazla oyun var şu anda bilgisayarımda. Ayrıca şu anlık sadece SSD kullandığım için, tüm oyunların da yedeğini alamam. HDD almayı bekleyip temiz kurulum yapacağım.

RAM'leriniz kaç MHz acaba sorabilir miyim? Ayrıca hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
Bu arada CS:GO'da da Technopat'dan düşük FPS alıyorum...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı