i5 6500 Sistem için Ekran kartı önerisi

MustB

Decapat
Merhaba, 11 Kasım'da ekran kartım arızalanmıştı. Yeni bir ekran kartı alacağım, şu an 1800-1900 TL bütçem var. Kafamda 1660 Ti almak vardı. Normal de bütcem 1660 Ti için yeterli değildi.

Dün Incehesapta satılan inno3d marka 1660 Ti modelinin indirimli olduğunu gördüm. Sizce almaya değer mi ? (Ürün link)

Bu ekran kartını alırsam garanti durumu nasıl olur? (Benim için bu durum önemli)
Ekran kartı sistemimde sıkıntı çıkarır mı? (Aşağıda bilgiler mevcut)
Bu ekran kartını es geçip başka markalara mı yönelmeliyim? (Malum belli bir süre daha para biriktirmem gerekecek.)

Sistem özellikleri:
  • Asus H170 Pro Gaming Anakart
  • Kingston 2x8 GB (2133 MHz) RAM
  • FSP Hydro 700W PSU
  • Zalman Z3 Plus Kasa
  • Intel i5 6500

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartının incelemesi var burdan bakabilirsin ben izlemiştim daha önce sanırım diğer asus, msi gibi markalara göre 4-5 derece daha fazla ısınıyor ama bunun sorun teşkil edeceğini düşünmem kasa içi hava sirkülasyonu iyiyse alınabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci ile darboğaz yapabilir, şahsen iki ay önce i5-6600 ile GTX 1060 kullanıyordum PUBG, Assassins Creed gibi oyunlarda aşırı şekilde darboğaz oluyordu, oynanmayacak kadar.

Dostum, araştırmama göre bende 1080p'de bazen darboğaz yapacağını düşünüyorum. 1660ti 1070 ayarında kart demişler ama dediğim gibi aşırı bi bilgim yok :) yorumun için teşekkür ederim. Peki bu inno markası güvenilir mi arkadaşlar ? garantisi falan nasıl olur ? bilginiz var mı ?

Evet, GTX 1660 Ti rakibi GTX 1070'dir. Ayrıca, şu an bende Inno3D GTX 1060 kullanıyorum, diğer markaların üç fanlı modellerine göre en serin kart kendisi.

Inno3D özellikle Asya Kıtasında pek yaygın kullanılan, ayrıca PCPartner üyesi olan bir markadır, yani güvenilirdir. Garantisine gelecek olursak; genelde Adam Bilişim tarafından sağlanıyor.

@Chaerilus dostum bilgilendirme için çok teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.
Neyse arkadaşlar kartı sipariş ettim. Yardımcı olan arkadaşlar teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:
1060 iş görüyor veya RX480 arkadaşlarım bunları kullanıyor. Ama ben komple darboğaz olduğundan değiştim :). ASUS B450-F anakart, R5 3600 aldım 1660 Ti yanına memnunum.

Geri
Yukarı