İ5 6500 sistem için GTX 1060 vs 970

emrihan123

Hectopat
Daha fazla  
Arkafaşlar öncelikle merhaba. Sistem toplayacağım. İşlemci i5 6500 anakart M3 B150 Msi 16 GB RAM. Youtuber'im GTX 970 vs 1060 hangisini almalıyım bilmiyorum. 1060 diyeceksiniz biliyorum bazı videolar izlediğimde FPS 80 90 arası oluyor ama 1060'ta 60 70 arası. 970 geçiyor biraz tedirginim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ikisinin yerine RX 480 tercih edebilirsiniz.

Hocam RX 480'in AMD bir yerini düzeltse bir yeri arıza çıkartıyor. Hadi diyelim donanımsal hataları geçtik bu sefer yazılımsal hatalar çıkıyor. Bence MSI GTX 1060 6G Armor alınabilir. Bende şu anda bir kart düşünüyorum ve çok araştırıyorum. Çoğu problem konuları da AMD üzerinde. Biraz da uyumluluk konusunda Nvidia çok iyi. AMD sentetik testlerde önde gözükebiliyor fakat oyun performansında DX 12 ve Vulkan dışında o kartı alınabilir yapan bir sebep yok. Bazı DX12 oyunlarında Nvidia yine farkını koyabiliyor. Biraz daha dibine girilmesi gereken bir konu.

Ne gibi sorunlar var acaba? Ayrıca DX12 performansı önemli bir kriter.

PCI-e portundan çektiği güç 6 pin güç portundan daha fazlaydı. Bu nedenle sistem kapanıyordu. Fakat bu ucuz ve eski anakartlar da idi. Bunu diğer markalar çözdü. Kartlarına 8 pin güç bağlantısı kullanarak hem O.C imkanını da arttırdılar. Diğer geri kalanı hep yazılımsal. Sürücü yanıt vermemesi, ekranda garip şekiller çıkması, Chrome'da gezerken bile kasması gibi problemler. Her neyse kullanıcı neyi istiyorsa alabilir. Tartışma çıkmasın. RX 480 ve GTX 1060 konularını her yerde görüyoruz. Eğer arkadaş RX 480 almak istemiyorsa iki seçenek arasında GTX 1060'ı alabilir.

Asus RX 480 1.175 TL. Güzel özellikleri var. RGB Backplate gibi. Eğer GTX 1060 Gaming X alamaz isem buna yöneleceğim. Sonuçları yazarım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı