i5 6500 Sistem Kasma Sorunu

Anıl_alp232

Kilopat
Daha fazla  
Ben temmuz 2016'da yine buradan bilgi toplayarak bir bilgisayar topladım fakat ekran kartına bütçem yetmedi ve şu ana kadar hala alamadım. Malum dolar yükseklerde geziyor. Bilgisayarım 3 gün öncesine kadar gayet normal ve güzel çalışıyodu fakat 3 gündür ara ara kasmaya başladı. Bazen düzeliyor ardından kasıyor. 1 dakika sonra düzeliyor 1 dakika sonra tekrar kasıyor. BIOS güncellemelerini yaptım, kasanın içini temizledim, 2 ayrı programdan virüs taraması yaptırdım (eset ve 360 security) 3 tehdit bulundu onları kaldırdım fakat sorunum devam ediyor. Bazen geçiyor 10 dakikalığına fakat sonra tekrar başlıyor oyunlara girdiğimde FPS düşüşüyle birlikte kasmalar oluyor ama normalde ben bu oyunları 65-75 FPS'de oynayabiliyorum acaba bunun nedeni nedir? İşlemci mi yoruldu ya da farklı bi nedeni mi var? Bana yardımcı olun lütfen çok teşekkür ederim. Yazı bile yazamıyorum o derece sık olmaya başladı ve bu gece bilgisayarı kapat komutu verdiğimde kapanmayıp tekrar başlatıyor kendini.

sıcaklıklar 2.jpg
sistem 2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kastığı sıralarda görev yöneticinizden performans sekmesinden bilgisayardaki kullanım yüzdelerine bakınız. HDD mi veya RAM mi veya işlemciye mi yük binmekte... Eğer herhangi birisinde anormal bir kullanım mevcut ise kasma sırasında yine görev yöneticisinden en çok kullanana göre sıralama yapıp neyin kullandığını bulabilirsiniz. Büyük ihtimalle silinmeyen bir malware olabilir antivirüsler çoğunlukla bunları bulamaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı