i5-6500 Sistemde ekran aniden donuyor ve yeniden başlatana kadar düzelmiyor

Suupke

Hectopat
Bilgisayarda oyun oynarken ekran aniden donuyor ve geri düzelmiyor hiçbir şekilde. Yeniden başlatmam gerekiyor. Ekran donduğu zaman Discord'dan arkadaşlarımın sesleri geliyor ama ekran düzelmiyor. Olay görüntüleyicisinden baktığımda her donduğunda çıkan ortak hata:

"Application popup kaynağındaki 56 olay kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

ACPI.
5

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı"

Anakart: ASUS Z170-P
İşlemci: Intel i5-6500
RAM: 16 GB RAM.
Ekran kartı: R7 370 2 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başımdan böyle bir olayı geçmişti. Genelde Valorant oynarken yaşıyordum. Windows diskini formatladım ve düzeldi. Mümkünse format atabilirsin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    17,1 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
BIOS çok eski ve kesinlikle güncellemen şart. Yaşadığın problem ile düzeltmeler mevcut.
BIOS güncelledikten sonra optimize defauts save yapın.
Biosu güncelledim şimdi. Güncelleme bittikten sonra siyah ekranda kalmıştı düzelmeyecek sandım ama restart atıp del tuşuna basınca sürekli bir ekran geldi F1'e bastığımda bilgisayar açıldı sanırım düzgün güncellendi. Bu aşamadan sonra biosla alakalı bir sorun çıkar mı?

Bir de ben güncellemeyi ntfs ile yaptım ama sonradan fat32 olması gerektiğini öğrendim, tekrar fat32 ile güncellemem gerekir mi?

Bios güncelledikten sonra da donmaya devam ediyor bilgisi olan var mı acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı