i5 6500 Sistemde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

N9NE

Centipat
Daha fazla  
RAM
Gskill 2133 mhz 8+8
Ekran kartı
Asus Rog Strix 1060 6GB
Anakart
Asus B150m pro gaming
İşlemci
i5 6500
Herkese iyi günler. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oynarken donma problemi yaşıyorum. İlk oyunda hatta bazen ikinci oyunda da stabil oynayabiliyorken, sonraki oyunlarımda 4 5 saniyeleri bulan donmalar yaşıyorum. Düzeldikten 4 5 saniye sonra aynı donma tekrar yaşanıyor. Ekran kartım ASUS ROG STRIX 1060 6 GB. İşlemcim ise i5 6500. benden daha kötü sistemi olan arkadaşlarımda bu sıkıntı mevcut değil. İnternette araştırmayı denedim fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım. Oyunu HDD'nin içine kurmuştum. Problemin ondan kaynaklı olabileceğini düşünüp SSD'ye aktardım. İlk gün düzeldiğini sanarken aynı sorun tekrar olmaya başladı. Başına gelmiş olan veya bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rainbow Six Sage ekran kartını yorsada işlemciyi çok daha fazla yük bindirir i5 11400F ile %70'lerde kullanıyor bence işlemciden olduğunu düşünüyorum.
Oyunu oynarken 2. ekranda değerleri görmek istedim. CPU genelde %100e ulaştığında donuyor ve yavaş yavaş azalıyor. İlginçtir ki değerler mi yanlış bilmiyorum ama, GPU kullanımının %10un üstüne pek çıktığını görmedim. Sanırım işlemcim artık bu tarz oyunlara yeterli gelmiyor.

Oyunu oynarken 2. ekranda değerleri görmek istedim. CPU genelde %100e ulaştığında donuyor ve yavaş yavaş azalıyor. İlginçtir ki değerler mi yanlış bilmiyorum ama, GPU kullanımının %10un üstüne pek çıktığını görmedim. Sanırım işlemcim artık bu tarz oyunlara yeterli gelmiyor.
İşlemciniz ekran kartınızı besliyemiyor darboğaz oluyor

Geri
Yukarı