i5 6500 sistemde Valorant'ta ani FPS düşüşü

halil71

Kilopat
Valorant'ta FPS ani düşüp tekrar yükseliyor. Bu yüzden de oyunu oynayamıyorum. Bunun çözümünü bilen var mı? Sistemi resim olarak ekledim. İşlemcim Intel i5 6500 SKylike.

Dosya Ekleri

• IMG-20220523-WA0005.jpeg
    IMG-20220523-WA0005.jpeg
    323,3 KB · Görüntüleme: 23
Kullandığınız disk dolmuş ya da eskimiş olabilir. Sıcaklık değerlerini kontrol edin. Oyun esnasında diğer programların kapalı olduğundan emin olun. Driverları resmi sitelerinden güncelleyin.

Kullandığınız disk dolmuş ya da eskimiş olabilir. Sıcaklık değerlerini kontrol edin. Oyun esnasında diğer programların kapalı olduğundan emin olun. Driverları resmi sitelerinden güncelleyin.

Disk yeni 6 aylık SSD 102 GB boş alan var. Sıcaklık değerlerine bakmadım ama çok yüksek değil termal macunlar 1 sene önce değişti. Sadece oyun açık ama gene de bu FPS düşmesi sıkıntısı var. Bazı yerlerde 8 GB RAM tek yeterli değil ikinci 8 GB RAM ile sıkıntı çözülür diyenler olmuş sizce doğruluk payı var mıdır?

Disk yeni 6 aylık SSD 102 GB boş alan var. Sıcaklık değerlerine bakmadım ama çok yüksek değil termal macunlar 1 sene önce değişti. Sadece oyun açık ama gene de bu FPS düşmesi sıkıntısı var. Bazı yerlerde 8 GB RAM tek yeterli değil ikinci 8 GB RAM ile sıkıntı çözülür diyenler olmuş sizce doğruluk payı var mıdır?
Sorun sonradan ortaya çıktıysa RAM'lerle ilgili değildir. Çift kanal RAM'lerin FPS katladığı doğrudur. Virüs taraması + MSI Afterburner ile CPU GPU ve bellek kullanımlarını paylaşın. Böylelikle daha iyi yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı