RX 580 sistemde Valorant'ta ani FPS düşüşü

ianskate

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oyunda ani FPS düşmesi yaşıyorum mouse hareket ettirirken sağa sola çevirirken ateş ederken filan FPS ortalama 170-200'den bir anda 90-100 FPS'ye düşüyor sadece Valorant'ta oluyor diğer oyunlarda böyle bir şeye rastlamadım yardım eder misiniz var mı bir çözümü. Grafik ayarları da en düşükte.

Sistem özellikleri.
RX580 8 GB.
Ryzen 5 2600.
RAM 16 GB 3200MHz.

İşe yaramıyor FPS'yi hem 144 hem 120'ye sabitledim yine sorun oluyor.
Hocam ekran HZ ayarı 60 ise FPS değerini 60 yapıp dener misiniz?

Üstelik oyun oynarken arkada Windows Update çalışıyor ve sisteme Drop girmesini sağlıyor olabilir.
Kontrol etmenizde fayda var.

Hocam ekran Hz ayarı 60 ise FPS değerini 60 yapıp dener misiniz?

Üstelik oyun oynarken arkada Windows Update çalışıyor ve sisteme drop girmesini sağlıyor olabilir.
Kontrol etmenizde fayda var.

144 Hz ekran Hz ayarım. Bu sorun 1 aydır filan var sadece Valorant'ta olmasa bilgisayarda sorun var diyeceğim ama sadece bu oyunda oluyor. Ticket attım ama hep ezber cevaplar bir şey yüklüyorsun sorun yok diyorlar.

Ayarlardan V-Sync açın.

Denedim olmuyor.

144 Hz ekran Hz ayarım. Bu sorun 1 aydır filan var sadece Valorant'ta olmasa bilgisayarda sorun var diyeceğim ama sadece bu oyunda oluyor. Ticket attım ama hep ezber cevaplar bir şey yüklüyorsun sorun yok diyorlar.

Denedim olmuyor.

Grafik ayarlarindan Valorant'in Launcher'i dahil olmak üzere hepsini yüksek performansa ayarlayın ve MSI util V3 ile ekran kartınızı yüksek performans ayarlayın.

Grafik ayarlarindan Valorant'in Launcher'i dahil olmak üzere hepsini yüksek performansa ayarlayın ve MSI util V3 ile ekran kartınızı yüksek performans ayarlayın.

Şu an mouse Hz düşürdüm spike hücum girdim FPS düşme gibi bir sorun yaşamadım 1000Hz kullanıyordum fareyi 250Hz aldım şu anlık sıkıntı yok eğer olursa senin dediklerini yapacağım yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı