i5-6500 Sisteme görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan kenji
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 315

kenji

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Anestezi Teknikeri
RAM
XPG 8GB 3000 Mhz
SSD veya HDD modeli
Crucial BX 500 240Gb
Ekran kartı
MSI Gaming X RX 480 8 GB
Anakart
ASUS Z170-A
İşlemci
i5-6500
Bilgisayar normalde çalışıyordu ama birden ekran gelmemeye başladı, anakart üzerinde LED'ler var ve güç tuşuna bastığım an hepsi tek tek yanıp sönüyordu (bir hata ile karşılaşırsa ve hata neredeyse oranın LED'i açık kalıyor ve boot etmiyor). Ama artık Power LED kısmından ileri gitmiyor. Anakart kitapçığını kontrol ettim ama çözümüne dair ya da sorunun kaynağına dair bir şey bulamadım. Ekran kartını söküp onboard üzerinden çalıştırmayı da denedim o da olmadı, maalesef tek RAM olduğu için sorun RAM'de mi anlayamadım ve bütün parçaları çıkarıp temizleyip tekrar taktım. Ayrıca RAM için diğer bütün slotları denedim.

IMG_20220227_160505.jpg

IMG_20220227_160605.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun aynısını bizzat yaşadım. Şu şekilde çözdüm: Öncelikle bilgisayara bağlı olan tüm kabloları çıkarın. Daha sonra RAM'leri çıkarın. Sonrasında BIOS pilini çıkarın. Bunları yaptıktan sonra 30 saniye civarında kasayı açma tuşuna basılı tutun statik elektiriği boşaltmak için yapılan bir işlemdir. Varsa temiz bir silgi ile BIOS pili ve RAM'leri hafifçe silebilirsiniz. Saydığım işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra benim sorunum çözülmüştü sizde de öyle olur diye umuyorum. Küçük bir hatırlatma BIOS pilini çıkardıktan sonra BIOS ayarları sıfırlanır (BIOS sürümü değil ayarları) yanı overclock yapıyorsanız eski ayarları tekrar yaparsınız zaten zor bir işlem değil.

Bu sorunun aynısını bizzat yaşadım. Şu şekilde çözdüm: Öncelikle bilgisayara bağlı olan tüm kabloları çıkarın. Daha sonra RAM'leri çıkarın. Sonrasında BIOS pilini çıkarın. Bunları yaptıktan sonra 30 saniye civarında kasayı açma tuşuna basılı tutun statik elektiriği boşaltmak için yapılan bir işlemdir. Varsa temiz bir silgi ile BIOS pili ve RAM'leri hafifçe silebilirsiniz. Saydığım işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra benim sorunum çözülmüştü sizde de öyle olur diye umuyorum. Küçük bir hatırlatma BIOS pilini çıkardıktan sonra BIOS ayarları sıfırlanır (BIOS sürümü değil ayarları) yanı overclock yapıyorsanız eski ayarları tekrar yaparsınız zaten zor bir işlem değil.
Teşekkür ederim, ancak hepsini çoktan yaptım komple kabloları söküp anakartı kasadan çıkartıp bütün parçaları silgiyle vs. temizleyip bekledim ama nafile. O yüzden büyük olasılıkla sorun işlemci yada anakartta diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim, ancak hepsini çoktan yaptım komple kabloları söküp anakartı kasadan çıkartıp bütün parçaları silgiyle vs. temizleyip bekledim ama nafile. O yüzden büyük olasılıkla sorun işlemci ya da anakartta diye düşünüyorum.

BIOS pilini de çıkarttınız değil mi? Görüntü gelmeme problemi genelde RAM'lerden kaynaklanır ama GPU da olabilir elbette. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.

BIOS pilini de çıkarttınız değil mi? Görüntü gelmeme problemi genelde RAM'lerden kaynaklanır ama GPU da olabilir elbette. Umarım sorununuz en kısa sürede çözülür.
Yani ekran kartında olma ihtimali imkansıza yakın onboard denedim çünkü hiçbir şey değişmedi. Teşekkür ederim ama çözülecek gibi değil sıfır anakart işlemci alacağım gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı