i5 6500 Sisteme GTX 1080 Takma

UnknowsGhoSts

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Nvidia yeni ekran kartı olan GTX 1080'i önceden duyurmuştu. Çok yakın zamanda ise ekran kartı hakkında daha detaylı bilgiler verip fiyatını açıkladı. GTX 1080 Titan X'den daha hızlı ve güçlü olacakmış. Kısaca oyuncuların gözdesi durumuna gelecek bir ekran kartı. Bende bir oyuncu bilgisayarı toplamak istiyorum. Sistemimde ekran kartı olarak Msi R9 390X kullanacaktım. Fakat GTX 1080'e bakınca fiyat bakımından 1080'in fiyat bakımından daha karlı oduğunu gördüm. Tabii ki de Türkiyede fiyatı nasıl olur bilinmez ama karar verdim ve 1080 alacağım. Büyük ihtimal önceki sistemimde büyük değişikler yapmam gerekecek. Ben yinede sormak istiyorum büyük ihtimal olmayacak ama eski toplamaya karar verdiğim sisteme ekran kartı olarak 1080 taksam sıkıntı olur mu ?

IMG_20160410_194136.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep söylüyorum, dostum eğer elinde R9 390X gibi bir kart var ise, monitörün 4K değil ise, uçuk FPS takıntın yok ise o kartı almaya hiç lüzum yok.
Ama eğer yeni bir sistem toplanacaksa sabırlı olman lazım, en azından yaz bitene kadar bekleyip piyasanın ateşinin hafiflemesi lazım. Bir bakmışsın tüm ekran kartları ucuzlamış?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı