i5 6500 Tabanlı Sistem Toplama

numbuhzero

Hectopat
Daha fazla  
Sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir de HDMI desteksiz Samsung SyncMaster 2233 monitörüm var eski. Onu kullanmaya devam edebilir miyim bu sistemle yoksa yeni monitör almam şart mı?

Screenshot_2016-02-08-12-17-06.png

Screenshot_2016-02-08-12-17-22.png

Bellek (RAM) eksik, SSD'yi Samsung 850 Evo ile değiştirebilirsiniz. Bende bu sisteme benzer bir sistem toplamaya çalışıyorum (Kısmetse Haziran başlarında alacağım.).

İşlemci aynı, anakartı MSI H170A Gaming Pro almayı düşünüyorum. Ekran kartı sizinki gibi MSI R9 390,HDD aynı,SSD dediğim Samsung 850 Evo 120 GB modeli. Kasayı güç kaynaklı mı alsam 600W güç kaynaklı bir kasa mı alsam bilemiyorum.

Bellek (RAM) eksik, SSD'yi Samsung 850 Evo ile değiştirebilirsiniz. Bende bu sisteme benzer bir sistem toplamaya çalışıyorum (Kısmetse Haziran başlarında alacağım.).

İşlemci aynı, anakartı MSI H170A Gaming Pro almayı düşünüyorum. Ekran kartı sizinki gibi MSI R9 390,HDD aynı,SSD dediğim Samsung 850 Evo 120 GB modeli. Kasayı güç kaynaklı mı alsam 600W güç kaynaklı bir kasa mı alsam bilemiyorum.

Internette, yabancı sitelerde özellikle, "Kasaların stock PSU'su dandik olur almayın." benzeri yorumlar okudum ama PSU'suz kasa + PSU yapmak için de 150 kasaya, 350 PSU'ya olacak şekilde en az 500 lira harcamak gerekiyor ki bu bütçeyi oldukça aşar. Zalman'ın stock PSU'su hakkında herhangi kötü bir yorum bulamadım. Bir kere biri 2 yıl idare edip ölüyor demiş ama ben zaten bu bilgisayarı 5-6 yıl kullanacağım. Ayrıca da 2 yılda ölürse de yeni PSU alabilirim taa 2 yıl sonra :D

Ghosting sıkıntısı yoksa kullanılabilir bence.

Yok ghosting gibi herhangi bir sıkıntı yaşamadım, hala güzel çalışıyor :D Bir tek bir ara çözünürlük 1600x1050'yi geçemiyordu o da sürücü güncellemesiyle alakalıymış, güncelleyince o da düzeldi. Bu monitörü kullanabilirsem çok iyi olur çünkü en azından 5-6 ay yeni monitör alacak birikimim olmayacak muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı