i5 6500 ve GTX 1060 Oyunda %50 GPU Kullanımı

100+ FPS ile oynamak sorun mu oluyor? Tespit mükemmel. Şimdi adam silip baştan kuracak düzelmedi diyecek.
Bilmediğiniz yada esik bildiğiniz konular hakkında bu kadar insanları yargılamayın çözüm üretecek cevaplar yazın tartışma değil.

DDU yazılımı ile ekran kartı driverını silip tekrar kur. Büyük ihtimal sorun düzelecektir.

Bilmediğiniz yada esik bildiğiniz konular hakkında bu kadar insanları yargılamayın çözüm üretecek cevaplar yazın tartışma değil.

DDU yazılımı ile ekran kartı driverını silip tekrar kur. Büyük ihtimal sorun düzelecektir.
Bilmediğim veya eksik bildiğim mi? Tebrikler, technopat.net forum adresi bir trol kullanıcı daha kazandı.

Bak kardeşim, öncelikle bir şeyler yazmadan önce konuyu oku, başlığı okuyup bodoslama cevap atma. FPS değerleri belirli bir seviyenin üzerine rahatlıkla çıkıyorsa GPU kullanımı düşer. İkinci fotoğrafta da %61 GPU kullanımı demiş kullanıcı ama 188 FPS değerlerinde geziyor zaten. Buradan anlaşıldığı üzere ekran kartı zaten zorlanmıyor. Şimdi sen diyorsun ki "sorun" çözülecek. Sana "cahil" olduğun olayı söyleyeyim, "hafif" oyunlarda %100 GPU kullanımı olmaz. Bu arkadaşın GPU'yu zorlayacak bir oyun açması gerekiyor. H1Z1 optimizasyon sorunlu bir oyun olduğu için (Heroes Of The Storm gibi), GPU kullanımı gereksiz düşebiliyor. Ben de diyorum ki sağlam bir oyunda test etsin "sorun" diye bir şey var mı bakalım.

Sen ve senin gibi "kör" davranışları sergileyen kullanıcılar sadece konu başlıklarını okuyup mesaj attıkları için insanlar çoğu şeyi yanlış anlıyor. O "göz" adı verilen organını biraz kullansan saçma cevaplar yazmayacaksın.

Son düzenleme:
Bilmediğim veya eksik bildiğim mi? Tebrikler, technopat.net forum adresi bir trol kullanıcı daha kazandı.

Bak kardeşim, öncelikle bir şeyler yazmadan önce konuyu oku, başlığı okuyup bodoslama cevap atma. FPS değerleri belirli bir seviyenin üzerine rahatlıkla çıkıyorsa GPU kullanımı düşer. İkinci fotoğrafta da %61 GPU kullanımı demiş kullanıcı ama 188 FPS değerlerinde geziyor zaten. Buradan anlaşıldığı üzere ekran kartı zaten zorlanmıyor. Şimdi sen diyorsun ki "sorun" çözülecek. Sana "cahil" olduğun olayı söyleyeyim, "hafif" oyunlarda %100 GPU kullanımı olmaz. Bu arkadaşın GPU'yu zorlayacak bir oyun açması gerekiyor. H1Z1 optimizasyon sorunlu bir oyun olduğu için (Heroes Of The Storm gibi), GPU kullanımı gereksiz düşebiliyor. Ben de diyorum ki sağlam bir oyunda test etsin "sorun" diye bir şey var mı bakalım.

Sen ve senin gibi "kör" davranışları sergileyen kullanıcılar sadece konu başlıklarını okuyup mesaj attıkları için insanlar çoğu şeyi yanlış anlıyor. O "göz" adı verilen organını biraz kullansan saçma cevaplar yazmayacaksın.
Yani bu kadar kesin konuşuyorsun kanıt göster kardeşim boş konuşuyorsun. Laf kkalabalığı yapıyorsun için boş altta kalmamak için yazılan bir cevap sadece. Youtube' da yüzlerce video var bir bak bakalım CS GO gibi hafif bir oyunda 1060 gibi bir kartın kullanımına kendimde 1060 kullandım bu kadar kullanmadığı sağda solda gördüğünü yazan insan görmedim. Şu sosyal 3 sene önce ne güzeldi şimdi dolmuş sağdan soldan atanlarla.

6600k dan aşağısı gtx 1060ı tam besleyemiyor malesef işlemciye yüklenen oyunlarda genelde böyle oluyor akıcılıkta sıkıntı yok ise devam edin varsa vysnc bir nebze sorunu çözer.

@Ayberk Demir Kesinlikle işlemci darboğazı söz konusu bile olamaz.

Anlık FPS düşüşleri yaşıyor musun? 1 saniyeden daha kısa sürede FPS düşüşleri örneğin; 100 FPS'den 1 saniyeden daha kısa sürede 10 FPS'ye düşüp tekrar 100 FPS'ye çıkması gibi bir durum söz konusu mu?

Alman gereken FPS'den daha az mı aldığını düşünüyorsun örneğin; 120 FPS almalıyım ama 80-90 FPS alıyorum?

Bahsettiğim sorunlar yok ise belki de GPU kullanımını ve diğer şeyleri gösteren yazılımın hatası olabilir yada o yazılım o oyunda düzgün çalışmıyor olabilir.

Başka bir yazılım kullanmayı deneyebilirsin.

Son düzenleme:
Yani bu kadar kesin konuşuyorsun kanıt göster kardeşim boş konuşuyorsun. Laf kkalabalığı yapıyorsun için boş altta kalmamak için yazılan bir cevap sadece. Youtube' da yüzlerce video var bir bak bakalım CS GO gibi hafif bir oyunda 1060 gibi bir kartın kullanımına kendimde 1060 kullandım bu kadar kullanmadığı sağda solda gördüğünü yazan insan görmedim. Şu sosyal 3 sene önce ne güzeldi şimdi dolmuş sağdan soldan atanlarla.
GTX 1060 sistem kurdum elimle. Senin gibi cahil değilim merak etme. Ortada bir sorun yok. BF 1 testi yapacağını söyleyip cevap yazmadı konu sahibi. Yüksek ihtimalle sorun olmadığını gördü ve o yüzden bir daha girmedi. Yeni açılmış bir üyelik zaten. Neymiş efendim sürücü silip kaldırınca optimizasyon özürlüsü bir oyundaki optimizasyon düzelecekmiş. Ulan daha neyin ne olduğunu bilmiyorsun GTX 1060 kullandım deyip saçmalıyorsun. Biri de 6600K'dan aşağısı besleyemiyor demiş. Ortalık cahil kaynıyor ya. Size bir şey öğretmeye çalışanda kabahat. Düşük GPU kullanım sorununu daha önce defalarca yaşadım, bu şekilde olmuyor. Başına gelmemiş ve insanları yanlış bilgilendiriyorsun. Seni bilgilendirmeye çalışanda kabahat zaten.

Konuya yeni dahil olanlara belirteyim: H1Z1 isimli oyunda GTX 750 Ti ve GTX 1060 ile sırasıyla test yaptım. GTX 750 Ti bile %100 kullanıma geçmiyor. Böyle sorunlu bir oyun. Anlaması kıt olan cahil insanların (@Silinen üye gibi) sizi yanıltmasına izin vermeyin. Bu tip insanlara dünyanın en büyük kütüphanesini de sunsanız "çöp bu" der geçer.

GTX 1060 sistem kurdum elimle. Senin gibi cahil değilim merak etme. Ortada bir sorun yok. BF 1 testi yapacağını söyleyip cevap yazmadı konu sahibi. Yüksek ihtimalle sorun çözüldü o yüzden bir daha girmedi. Yeni açılmış bir üyelik zaten. Neymiş efendim sürücü silip kaldırınca optimizasyon özürlüsü bir oyundaki optimizasyon düzelecekmiş. Ulan daha neyin ne olduğunu bilmiyorsun GTX 1060 kullandım deyip saçmalıyorsun. Biri de 6600K'dan aşağısı besleyemiyor demiş. Ortalık cahil kaynıyor ya. Size bir şey öğretmeye çalışanda kabahat. Düşük GPU kullanım sorununu daha önce defalarca yaşadım bu şekilde olmuyor. Başına gelmemiş ve insanları yanlış bilgilendiriyorsun.

Konuya yeni dahil olanlara belirteyim: H1Z1 isimli oyunda GTX 750 Ti ve GTX 1060 ile sırasıyla test yaptım. GTX 750 Ti bile %100 kullanıma geçmiyor. Böyle sorunlu bir oyun. Anlaması kıt olan cahil insanların sizi yanıltmasına izin vermeyin. Bu tip insanlara dünyanın en büyük kütüphanesini de sunsanız "çöp bu" der geçer.
Usta bana cevap ver o zaman benim sistem ile FPS 150 civarı geziyor. Aynı sistem videosunu izlediğimde 300 FPS'yi geçiyor ve GPU kullanımı %80 civarında. Sistemi test edebilecek güçlü bir oyuna sahip değilim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı