i5 6500 ve GTX 970 Sistemde Donma Sorunu

muzlucilek01

Centipat
Bilgisayarda bir uygulamadayken diğer uygulamadan ses gelince ses takılmaları oluyordu ve sonra bütün programların sesleri gidiyordu. Bu yüzden 2-3 defa format attım fakat her seferinde bir süre sonra aynı olay yaşandı. Sonrasında bilgisayar bazen tam açılmıyor (tam açılmıyordan kastım bilgisayarda şifreyi girerken donuyor, açıldıktan sonra bilgisayar mouse hariç donuyor uygulamalar açılmıyor o şekilde kalıyor) ve bilgisayarı baştan açmam gerekiyor. Baştan açtığımda bazen sorunsuz bazen yine aynı açılıyor. Eğer bilgisayarı zorla kapatırsam yani tuşa basılı tutup kapatırsam bu sefer normal açılması için 4-5 defa aç kapa yapmam gerekiyordu ve o şekilde bazen normal açılıyordu. Fakat şimdi daha da kötü durumda şu anda yazı yazarken bile donup kendine gelmeler yaşıyor. Bu sorunun harddiskten kaynaklanıyor olabilceğini düşünüp HD Tune da bakıyım dedim fakat soruna neden olan şeyin HDD olduğuna emin olamadım başka bir parça da olabilir fakat donanımlar hakkında fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim. aşağıya da HD Tune sonuçlarını atıyorum.
Sistem:
-Msi GTX 970
-Intel i5 6500
-Msi B150
-GSKILL 8GB RAM
-WD Blue 3,5" 1TB 64MB SATA III 6Gb/s 7200 RPM
Adsaız.png
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı