i5 6500 ve R9 380 için yükseltme önerisi

cante12

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 2000-2200 TL gibi bir yükseltme bütçem var. Şu anki sistemim;
Skylake i5 6500.
16 GB G.Skill Sniper X 3000 MHz.
MSI H110M PRO-VD.
Sapphire R9 380 4G Nitro.
600W güç kaynağı.

Sorum şu şekilde, bu parçalardan işlemci ve anakart mı değiştirmeliyim. Yoksa ekran kartını mı? Bütçemi belirttim. Şu anki ekran kartımdan memnunum güncel oyunları Ultra-High ve tabii ki medium ayarları dengeleğerek oynayabiliyorum akıcılıkta nadiren problem yaşıyorum. Eğer ayarı bir tık kısarsam akıcı deneyim sunuyor. İşlemci ve anakart özellikle anakart olarak geride kaldığımı düşünüyorum. İkincisi alacağım bu ekran kartının i5 6500 ile bazı uygulamalarda darboğaz yaşatacağını da düşünmüyor değilim. Çok arada kaldım. Tercih ettiğim kombinasyonlar şu şekilde;
(Ekran kartı değişiminde)
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC.
(Anakart işlemci değişiminde)
AMD Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H AMD B450 2133MHz DDR4 soket AM4 mATX.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öncelikle RAM'lerin 3000MHz ama anakartın bunu desteklemiyor ve eğer dediğin gibi 1660 Super alırsan kesinlikle darboğaz yaşarsın çünkü ben i56400 Kullanıcısıyım ve 1660 Ti ile inanılmaz darboğaz yaşıyorum kesinlikle anakartını ve işlemcini değiştirmelisin öncelikle.

Anakart 3200Mhz'e kadar ram destekliyor benimkiler de zaten 3000Mhz hızda çalışacaktır.Şuan da 2133'de çalışıyor zaten.Bu darboğaz olayından çekiniyorum açıkçası.Youtube dan benimle deng sistemlere baktığımda bazılarında 1660S darboğaz yapmazken bazılarında yapıyor.

Anakart 3200Mhz'e kadar ram destekliyor benimkiler de zaten 3000Mhz hızda çalışacaktır.Şuan da 2133'de çalışıyor zaten.Bu darboğaz olayından çekiniyorum açıkçası.Youtube dan benimle deng sistemlere baktığımda bazılarında 1660S darboğaz yapmazken bazılarında yapıyor.
Oynanan oyuna göre değişir yüksek grafik kartı isteyen oyunlarda darboğaz biraz daha az olur fakat cs go vb gibi fps online oyunlarda çok ama çok fazla hissediliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı