i5 6500 ve RX 480 sisteme yükseltme

teknofon

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 yıl önce sistem toplamıştım fakat, ilk güne göre biraz da olsa performans düşüklüğü yaşıyorum. Sizce bu sisteme ne gibi güncellemeler yapılır? Aldığımdan beri otomatik güncellemeleri dışında sistemiyle oynamadım. Sistemim şu şekilde:
  • MSI B150M GAMING PRO 1151 DDR4 2133MHz
  • INTEL i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB
  • ASUS STRIX RX480 O8GB 256 DX12
  • GSKILL DDR4 2400MHz CL 15 2x8 GB DUAL KİT
  • CORSAIR 120 GB 3.0 SSD 560/530
  • ZALMAN Z3 PLUS
  • XIGMATEK BRONZE 80+ 600W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin güzel bence, ikinci elde i7 6700 işlemci yükseltmesi en düşük bütçeli ve yararlı yükseltme olacaktır. Buna ilave olarak 480-500-512 GB kapasitede SSD kapasite artırımı düşünülebilir.

Aslında sistemden memnunum hocam. Sadece sistemin kendi özellikleriyle daha fazla verim alabilmek. Yani sistemin içini güncellemekten bahsetmiştim. Tam açıklayamamışım sanırım :)
Sistemin güzel bence, ikinci elde i7 6700 işlemci yükseltmesi en düşük bütçeli ve yararlı yükseltme olacaktır. Buna ilave olarak 480-500-512 GB kapasitede SSD kapasite artırımı düşünülebilir.
Aynen hocam bende öyle düşünmüştüm. İşlemci belki daha sonra alırım fakat ssd yetmiyor. Biraz daha dolarsa bakacağım kapasitelisine. Ama yukarıda da belirttiğim gibi aslında sistem parçalarını değiştirme niyetinde değilim. OC dir, bios güncellemeleridir o tip şeyleri aktif edip nasıl en verimli hale getirebilirim onu sordum aslında.

Öncelikle BIOS güncelleyin. Windows 10 UEFI, temiz kurulum yapın. Sürücülerinizi tek tek sitesinden, en güncel şekilde indirin ve kurun. Sistem biraz kendine gelir. Daha sonra aralıklarla aşağıdaki yönergeyi uygulayabilirsin.

Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Adsız.jpg

Sisteminiz gayet güzel. Tavsiyem paranız cebinizde kalsın. Ülkenin akıbeti belirsiz. Yinede siz bilirsiniz tabi.

Şimdiye kadar BIOS güncellemedim hocam.
Windows da kurmadım. İnternetten videolarına bakarak yapabilir miyim peki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DESTEK: B150M GAMING PRO

Buradan en güncel BIOS'u indirip, USB belleğe kopyala ve videoyu takip et :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı