i5 6500'den i7 4xxx Geçme

Helias

Hectopat
Daha fazla  
İ5 6500 RX 460 8 GB RAM kullanıyorum Battlefield 1 6,5-7 GB RAM kullaniyor bir gün FPS drop olmuyorken diğer gün çok fazla oluyor ve bu çok sinir bozucu. Artık sıkıntının CPU'dan kaynaklandığını düşünüyorum ilk olarak vatandan 8 GB RAM alıp deneyeceğim. Eğer düzelmez ise i7 4xxx serisine geçmeyi düşünüyorum üstelik Win 7 kullanıyorum Win 10 geçersem düzelir mi ? Yaptığım şey mantıklı mı ?

Not:i5 6500 ve B150 Gaming M3 yerine i7 4xxx anakart ve soğutucu aynı fiyata gelir mi ? Gelmez ise ne kadar eklemeliyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben i3 6098P işlemciyle GTX1060 kullandım ultrada 2K' da 60FPS civarı alıyordum ve RAM 8GB' dı. Tabi betadayken bu şekildeydi.

İ5 6500, RX 460 modeli için fazlasıyla yeterli. İ7 modellerine geçmene gerek yok. Sorunun kaynağı işlemci değil. Windows 10 geçmen oyunlar için daha iyi olur. RAM kullanımı hangi seviyelerde 8 GB sınıra yaklaşıyor mu? Sürücülerin güncel mi? Oyunlar orijinal mi? GPU-CPU kullanım değerlerini ve sıcaklık değerlerini paylaş.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı